Haftalık Burç Yorumları (11 – 17 Temmuz)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 11-17 Temmuz haftalık burç yorumları!

Pazartesi günü olaylar sizin çok dışınızda gelişiyor hissine kapılabilirsiniz. Hiç endişelenmeyin, koşullar sizin daha iyi parlayabilmeniz için oluşuyor olacak. Yaşanacak olaylar size fırsatlarla birlikte geliyor. Salı günü, öğlene kadar toparlanmak zor olsa da öğle saatleri itibari ile oldukça disiplinli, planlı programlı hareket etmeye başlayabilirsiniz. Bununla beraber, özellikle bu gün aceleci davranışlardan kaçınmanızda fayda var. Enerjinizi boş yere harcamak yerine belli bir amaca ulaşmak için harcayın. Odağınızı kaybetmemeye çalışın.

Çarşamba günü, Venüs-Satürn üçgeni ile birlikte, hayatınıza neşe, huzur ve mutluluk katacak, uzun soluklu kararlar, projeler ve olaylar içerisinde olabilirsiniz. Bazılarınız yeni bir ilişkiye başlayabilir, bazıları elbette ki bitirebilir ve bu yine hayra olacak bir adım olacaktır. Evlilik, nişan için ideal bir gün olabilir. Perşembe günü, Venüs-Neptün kare açısı ile saplantılı ve bağımlı olma durumları söz konusu olabilir. Özellikle bu etki, gerçekçi olmaktan bizi uzaklaştırır. Bu yüzden, özellikle ilişkilerde, varsaymak yerine karşınızdaki kişinin sözlerini ve davranışlarını dikkate alın. Aksi halde hayal kırıklıkları baş gösterebilir. Bununla birlikte, kadersel etkiler ile bazı kararlar almak durumunda kalabilirsiniz. Bunlar da sizin için olumlu sonuçlar doğuracaktır. Cuma günü, meditasyon, yoga, nefes ve enerji çalışmaları yapmak, zihni ve ruhu stabil tutabilmek önemli olacak. Çünkü ruhsal ve duygusal dalgalanmalara meyilli olabiliriz.

Gelelim hafta sonuna… Cumartesi günü, Ay Balık burcuna geçiş yaparken Merkür-Güneş kavuşumu yaşanacak. Hayal panosu, dilek ritüelleri yapmak için çok ideal bir gün. Bu günü geleceğinizi hayal ederek, imgeleyerek geçirmeniz hem şimdiki size hem de gelecekteki size çok iyi gelecektir. Son olarak Pazar günü, bu etkiler devam ederken endişelerinizden özgürleşebileceğiniz, bazı aydınlanmalar yaşayabileceğiniz bir gün olacaktır. Etrafınızdaki mesajları görüp değerlendirmekte fayda var.

Keyifli bir hafta dilerim!

İlgini çekebilir: Rahatlama Zamanı: Burcuna Göre Hangi Aktivite Seni Rahatlatır?

Haftalık burç yorumları

Koç burcu

Sevgili Koçlar, bu hafta geleceğinizi şekillendirecek kararlar alabilirsiniz. Bu kararlar uzun soluklu olacak. Bununla birlikte, sosyalleşmek için oldukça uygun bir haftadasınız. Bu hafta Oğlak burcunda bir dolunayımız var. Yine geleceğinizi ilgilendiren bir dolunay. Bu dolunayla birlikte kariyeriniz ile ilgili şimdiye kadar ektiklerinizin meyvesini alabilir, nerelerden nerelere geldiğinizle ilgili farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Son olarak, ev ile ilgili harcamalar yapabilirsiniz. Bazılarınız ise ailenin ne kadar da değerli olduğunun farkına varacaktır.

Boğa burcu

Sevgili Boğalar, gelir kaynağınız ve işiniz ile ilgili bazı anlaşmalar yapabilirsiniz. Gökyüzünde kariyeriniz ile ilgili uzun soluklu etkileri olacak bir açı var. Değerlendirmekte fayda var. Yapmaktan keyif aldığınız işleri yapmanın zamanı geldi. Bu hafta Oğlak burcunda bir dolunayımız var. Bu dolunayla birlikte kendinizi daha fazla kişiye ulaştıracak projeler içinde bulabilirsiniz. Uzun mesafeli seyahatlere çıkabilirsiniz. Başvurularınızın sonucunu alabilirsiniz. Eğitim hayatında iseniz bundan sonrasını enine boyuna tartabilirsiniz. Son olarak, hayatınız ve bundan sonrası için yeni ve ani kararlar arefesindesiniz. Konfor alanınızı bırakıp kendinize yeni kulvarlar belirleyeceksiniz.

İkizler burcu

Sevgili İkizler, hayatta sizi mutlu eden konular, size huzur getiren değerler üzerinde farkındalığa varacağınız bir haftadasınız. Uzun soluklu projeler içine girebilirsiniz. Ne zamandır istediğiniz seyahat için fırsat yakalayabilirsiniz. Bu hafta Oğlak burcunda bir dolunayımız var. Bu dolunayla birlikte dönüştürmek istediğiniz konular için adım atma zamanı geldi. Bu dolunay ile birlikte kariyeriniz ile ilgili önemli gelişmeler olabilir. Yön değişiklikleri söz konusu. Son olarak, sizi aşağı çeken endişelerinizden uzaklaşabileceğiniz bir özgürleşme dönemdesiniz. Bunun sonucunda yapabildiğinizi gördüğünüz yeni becerilerinizi keşfedeceksiniz.

Yengeç burcu

Sevgili Yengeçler, finansal olarak sizin için zorlayıcı bir dönem olabilir. Bu zorlayıcılığın, toparlama evresinden kaynaklı olması mümkün. Belki de sizin için kemer sıkma zamanı gelmiştir. Bazı Yengeçlerin ilişkileri bambaşka yerlere evriliyor olacak. Bu hafta Oğlak burcunda bir dolunayımız var. Bu dolunay yine sizin ilişkiler evinizde olacak. Bir ilişki içerisindeyseniz ilişkinin geleceğine dair kararlar alabilir, daha önce hiç göremediğiniz noktaları fark etmeye başlayabilirsiniz. Bazılarınız ise evlilik kararı alabilir. Son olarak, bu etkilerin haricinde hayatınızı ve geleceğinizi etkileyecek, hatta değiştirecek ani kararların eşiğindesiniz.

Aslan burcu

Sevgili Aslanlar, arkadaşlık boyutundan ilişki boyutuna evrilecek ilişkiler içinde olabilirsiniz. Ortaklı işler için adım atabilirsiniz. Yaşadığınız bazı zorluklar size geleceğinizi daha keyifli hale getirebilecek fırsatlar veriyor olacak. Bu hafta Oğlak burcunda bir dolunayımız var. Bu dolunay çalışma hayatınızı ve hatta günlük rutinlerinizi etkiliyor olacak. Bu aralar daha disiplinli ve planlı programlı hareket etmek durumunda kalabilirsiniz. Son olarak, yaşadığınız bazı endişeler sizi, geleceğiniz ile ilgili ani kararlar almaya itebilir. Burada önemli olan mantık çerçevesinde ilerlemeniz olacaktır.

Başak burcu

Sevgili Başaklar, günlük yaşantınızı disipline edecek, sizi bir programa dahil edecek bazı değişimler olabilir. Bu evlilik, terfi, iş değişikliği ya da bebek sahibi olma gibi konulardan kaynaklanabilir. Bu hafta Oğlak burcunda bir dolunayımız var. Bu dolunay yine sizin çocuk ve aşk hayatınızı sembolize eden alanınızda olacak. Dolayısı ile çocuk sorumluluğu alma ya da yeni projelere başlama, üretme gibi konular gündeminizde olacaktır. Son olarak, geleceğe dair bazı hayalleriniz ve umutlarınız ışığında, onlara bir adım daha yaklaşmak adına ani seyahatler, taşınma, yer değişiklikleri, fikirsel değişiklikler söz konusu olabilir. Bakış açınızı değiştirebilirsiniz.

Terazi burcu

Sevgili Teraziler, gittiğiniz seyahatlerden birinde sizi özel biri bekliyor olabilir. Bir tanışma arefesinde olabilirsiniz. Bunun dışında yeni projeler başlatabileceğiniz ya da ticari olarak somut adımlar atabileceğiniz bir hafta. Bu hafta Oğlak burcunda bir dolunayımız var. Bu dolunay, ev ve aile konularınızda sizi etkiliyor olacak. Taşınma veya evinizde köklü tadilat söz konusu olabilir. Yenilenme zamanı geldi. Bu yenilenme sizin hayatınızda da olabilir. Hayatınızın dümenini yeni bir yöne doğru çevirebilirsiniz. Son olarak, dışarıdan gelecek ani maddi bir destek ile kariyeriniz ya da geleceğiniz ile ilgili kararlar alabilirsiniz. Kafanızda yeni adımlar belirecektir.

Akrep burcu

Sevgili Akrepler, bu dönemde estetik harcamalar, ev ile ilgili dekoratif masraflar söz konusu olabilir. Burada kantarın topuzunu kaçırmamaya özen göstermenizde fayda var. Bu hafta Oğlak burcunda dolunayımız var. Taşınma, yeni bir eğitim, hatta eğitim hayatında ciddi değişiklikler gündeminizde olabilir. Bu dönem değişime dair bazı kararlar alabilirsiniz. Ortaklı işlerde yeni projeleriniz söz konusu. Son olarak, varsa eşiniz ile beraber ani seyahat kararı alabilirsiniz.

Yay burcu

Sevgili Yaylar, ilişkiniz varsa, bu ilişkinin geleceğine dair kararlar alabilirsiniz. Yok ise yeni ilişkiler gündeminize gelebilir. Bununla birlikte, ilişkinizle alakalı yakın çevrenizden olumsuz sözler de duyabilirsiniz. Bu hafta Oğlak burcunda bir dolunayımız var. Bu dolunay sizin para ve değerler-yargılar alanınızı etkiliyor olacak. İşiniz ile ilgili daha disiplinli olmak durumunda kalabilir, yeni sorumluluklar alabilirsiniz. Terfi almanız mümkün. Son olarak, günlük yaşantınızı etkileyecek ani kararlar sonucu bazı harcamalar yapabilirsiniz. Aşırı harcamalardan uzak durmanızda fayda var.

Oğlak burcu

Sevgili Oğlaklar, bu dönemde patili dostlar edinebilirsiniz. Çalışma hayatınızı olumlu etkileyeceğini düşündüğünüz konularda eğitim harcamaları yapabilirsiniz. Yeni bir işe giriş, iş değişikliği ya da sadece çalışma alanında değişim söz konusu olabilir. Bu hafta sizin burcunuzda bir dolunay gerçekleşecek! Dolunay sizi şahsi olarak etkileyecektir. Hayatınızdaki konumunuz, yapmak istedikleriniz, şimdiye kadar yaptıklarınız ve yapamadıklarınızı şöyle bir gözden geçirerek bundan sonrası için rota çizebilirsiniz. Son olarak, ilişkileriniz ile ilgili ani kararlar alabilirsiniz. Bazılarınız için ani başlangıçlar söz konusu iken bazılarınız ise bitişi tercih edecek. 

Kova burcu

Sevgili Kovalar, bu dönemde kafanızda canlandırdığınız gibi bir ilişki fırsatı yakalayabilirsiniz. Bazılarınız aşka ikinci bir şans veriyor olacak. Bu sefer daha özgür, daha eğlenceli ama bir yandan da daha güven odaklı olacaksınız. Bu hafta Oğlak burcunda bir dolunayımız var. Bu dolunayla birlikte sizi aşağı çeken endişelerinizi ve bu endişelerin kaynaklarını fark ederek üstesinden gelebilirsiniz. Hayatınızda bazı konulara çeki düzen vermeniz gerektiğinin farkında varabilirsiniz. Son olarak, iş için yer değişiklikleri, taşınmalar söz konusu olabilir. Günlük rutinlerinizde değişiklikler isteyebilirsiniz.

Balık burcu

Sevgili Balıklar, şeker, insülin direnci probleminiz varsa yediklerinize bu dönem biraz daha fazla dikkat etmenizde fayda var. Bunun dışında, yaşamınıza yeni renkler katmak isterken bazı endişeleriniz buna engel olabilir. Endişelerinizin üzerinde çok yoğunlaşmamanızda fayda var. Bu hafta Oğlak burcunda bir dolunayımız var. Bu dolunayla birlikte, gelecek hayallerinizi revize edebilir, ne kadar yol aldığınızı görebilirsiniz. Bu size bundan sonraki adımlarınız için öncülük edici olacaktır. Son olarak, yeni hobiler, spora başlama ve sanatsal faaliyetler ani bir şekilde gündeminize düşebilir.

Kaynaklar