Haftalık Burç Yorumları (18 – 24 Nisan 2022)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 18 – 24 Nisan haftalık burç yorumları!

Haftaya hareketli bir Pazartesi ile başlıyoruz. Keyifli sohbetler ve görüşmeler ile başlayan güne ani karar değişiklikleri ve bazı aydınlanmalar ile devam edebilirsiniz. Bununla beraber, Güneş-Plüton kare açısı kesinleşiyor. Hayatınızda sizi manipüle etmeye çalışan kişilere karşı daha dik bir duruş sergileyebilirsiniz. Bu dönemde spor yapmak iyi gelecektir. Salı günü pasif agresif bir ruh halinde olabilirsiniz. Meditasyon yapmak, sakinleştirici aktiviteler gerçekleştirmek, belki olabildiğince izole olmak ve kendinizle vakit geçirmek iyi gelecektir.

Çarşamba günü, Güneş Boğa burcuna geçiyor. Biz de hayatın renklerini daha rahat görebileceğimiz bir döneme geçiyoruz. Çiçeklerin renkleri, kokuları, denizin sesi, ağaçların dans edişi bizi mest edecek. Doğa Ana bizimle konuşuyor olacak. Perşembe günü, görev ve sorumluluklar ön planda olacak. Yapılması gereken işler bu gün tamamlanabilir, projeler teslim edilebilir. Yükleneceğiniz ya da delege edeceğiniz görevleriniz olacaktır. Cuma günü, uzun soluklu kararlar ve aktiviteler için uygun bir gün. Haftaiçini verimli bir şekilde kapatabiliriz.

Cumartesi günü, kendinizi zorlamaktan ziyade sevdiğiniz işleri yapmaya çalışın. Huzursuz hissedeceğiniz durumlarda hayır demekten çekinmeyin. Haftanın son günü ise bazı konularda inatlaşmalar söz konusu olabilir. Bu durumda inatlaşmaktan ziyade sizi konfor alanınızda tutan düşüncelerinizi gözden geçirmek faydalı olacaktır.

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

Haftalık burç yorumları

Koç burcu

Merkür’ün Uranüs kavuşumu ile şimdiye kadar arka planda tuttuğun yeteneklerini sergilemekle ilgili planlar yapabilir, farklı alanlardan gelir elde etmek için adımlar atabilirsin. Kariyer alanında kendini daha ön plana çıkaracak, daha çok kendin olabileceğin değişiklikler yaşanabilir. Son olarak Güneş, Boğa burcuna geçiyor. Bu dönemde gelirinde ve iştahında artış olabilir.

Boğa burcu

Merkür’ün Uranüs kavuşumu ile hayatını aniden farklı bir yöne çevirmeye karar verebilirsin. Ani planlamalar söz konusu. Gitmeye karar vereceğin bu yön, senin için bazı açılardan uygun olmayabilir. Karar verirken dikkatli olmakta fayda var. Bu hafta bakış açını sığlaştıran korkularınla yüzleşebilir ve kendini bunlardan özgürleştirebilirsin. Son olarak Güneş, Boğa burcuna geçiyor. Daha sosyal ve popüler bir döneme giriyorsun. Kendini daha sağlıklı ve zinde hissedebilirsin.

İkizler burcu

Merkür’ün Uranüs kavuşumu ile kendinle ilgili şimdiye kadar fark etmediğin özelliklerini keşfedebilir, içindeki isyankar ruhu daha çok ortaya çıkarabilirsin. Geleceğini düşünürken, hayaller kurarken cebindeki paranın seni kısıtlamasına izin verme. Yaşadığın bazı sıkıntıların fırsata çevrilebileceğini görmelisin. Son olarak Güneş, Boğa burcuna geçiyor. İzole olmayı tercih edebilir ya da işlerini tek başına daha verimli yapmaya başlayabilirsin.

Yengeç burcu

Merkür’ün Uranüs kavuşumu ile gelecek planlarında ani değişiklikler yapabilir, kendine farklı yollar seçebilirsin. Bununla birlikte sosyal çevrende de değişiklikler söz konusu olabilir. Özel hayatında yaşanan değişimler, aynı zamanda geleceğini de etkiliyor olacak. Bu değişimlerin cesaretini kırmasına izin verme, tüm bunların hepsi seni güçlendirecek. Son olarak Güneş, Boğa burcuna geçiyor. Şanslı bir döneme giriyorsun. Hayatına bol fırsatlar akacak, değerlendirmek ise sana kalıyor.

Aslan burcu

Merkür’ün Uranüs kavuşumu ile kariyerine farklı alanlarda devam etmek isteyebilir, ani seçimler yapabilirsin. Daha önce gündeminde olmayan bir kariyer veya iş değişikliği söz konusu. İşin gereği yurtdışına çıkma durumun olabilir ya da yurtdışı bağlantılı süreçler daha fazla ön plana çıkabilir. Son olarak Güneş, Boğa burcuna geçiyor. Terfi, kariyer ve iş değişikliği, evlilik, ebeveynlik bu dönemde sizin için söz konusu olabilir.

Başak burcu

Merkür’ün Uranüs kavuşumu ile bu dönemde yurtdışı kapıları sizin için açılabilir. Seyahatler edebilirsin. Bununla birlikte, ticaret, eğitim alanlarında da ani gelişmeler söz konusu. Aşk hayatın veya varsa çocuklarınla olan ilişkin, seni şimdi olduğun kişiden daha farklı, daha iyi bir kişi olmana vesile olabilir. Bu dönemde onların maddi desteğini de görebilirsin. Son olarak Güneş, Boğa burcuna geçiyor. Yeni bir eğitime başlayabilirsin. Hayatına anlam katacak işlere girişebilirsin. Rüyaların bu ara yol gösterici olacaktır.

Terazi burcu

Merkür’ün Uranüs kavuşumu ile bu dönemde biraz sinirli veya gergin olabilirsin. Huzurunu ön plana alacağın bir hafta olmalı. Kendini iyi hissettirecek aktivitelerde bulunmak sana çok iyi gelecektir fakat fazla harcamalardan da uzak durmakta fayda var. Evlilik ya da ilişkiyi bir adım öteye çıkarmak ile ilgili gündemlerin olabilir. Son olarak Güneş, Boğa burcuna geçiyor, senin için finansal anlamda rahatlama söz konusu olacaktır. Hayatında bazı radikal değişimler de yaşanabilir.

Akrep burcu

Merkür’ün Uranüs kavuşumu ile bu dönemde hayatına yeni biri girebilir. Ani bir ilişki başlangıcı ya da ilişkinin yönünün değişimi söz konusu. Yakın çevren ile yapacağın görüşmeler sonucu farklı bir iş alanını ya da farklı rutinleri hayatına çekebilirsin. Son olarak Güneş, Boğa burcuna geçiyor. Bu açının etkisiyle yine evlilik ve ortaklık konuları bu hafta bolca gündeminde olacak. Etrafındaki insanlar aracılığı ile kendi isteklerini daha net anlayabilirsin.

Yay burcu

Merkür’ün Uranüs kavuşumu ile günlük rutinlerinde bazı değişimler söz konusu. Hayatına teknolojiyi daha çok sokabilirsin. Bu hafta, iş hayatınla ilgili değişimler yaşayabilirsin; hobilerinin sana farklı gelir kapıları açması muhtemel. Bununla ilgili cesaretin yüksek olacaktır. Son olarak, Güneş, Boğa burcuna geçiyor. Bu açının etkisiyle kendini daha sağlıklı hissedeceğin bir döneme giriş yapıyorsun. Aynı şekilde, iş hayatında da kendini daha rahat gösterebileceğin bir dönem olacaktır.

Oğlak burcu

Merkür’ün Uranüs kavuşumu ile aşk hayatınla ilgili farklı görüşlere sahip birini hayatına çekerek bir değişime kapı açabilirsin. Bu hafta yaratıcılığın çok yüksek, değerlendirmende fayda var. Bununla birlikte, hayatında köklü değişimler söz konusu. Kendine yeni bir hayat inşaa edebileceğin bir dönemdesin. Son olarak Güneş, Boğa burcuna geçiyor. Bu açının da etkisiyle, hobilerine ve spora daha çok vakit ayırabilirsin. Borsa gibi spekülatif alanlara çekilebilirsin, dikkat.

Kova burcu

Merkür’ün Uranüs kavuşumu ile bu dönemde ev değişikliği, taşınma, tadilat gündeminize düşebilir. Aile köklerinle ilgili bilmediğin bilgiler öğrenebilirsin. Bu hafta kendini biraz endişeli bir sürecin içinde bulabilirsin. Bolca dans etmeli, bağıra bağıra şarkılar söylemeli. Duygularını coşkulu bir şekilde ifade edebileceğin bir hafta geçirirsen kendini çok daha iyi hissedeceksin. Son olarak Güneş, Boğa burcuna geçiyor. Aile ile vakit geçirmek bu dönemde daha keyifli olacaktır. Gayrimenkul yatırımını düşünebilirsin.

Balık burcu

Merkür’ün Uranüs kavuşumu ile bu dönemde yakın çevrende farklı görüşlere sahip kişiler ile sohbetler edebilir, görüşlerini değiştirecek fikir alışverişlerinde bulunabilirsin. Geleceğini farklı bir yönde şekillendirerek gelir kaynağını değiştirme kararı alabilirsin. Becerilerini daha çok sergileyebileceğin bir iş söz konusu olabilir. Son olarak Güneş, Boğa burcuna geçiyor. Bu açının da etkisiyle, fikirlerini aktarmak konusunda çok daha cesur olabilirsin. Ayrıca arkadaşların arasında popülerliğin oldukça artacaktır.

Kaynaklar
18 – 24 Nisan haftalık burç yorumları, astroloji