Oğlak Dolunayı ve Burçlara Mesajları (13 Temmuz 2022)

13 Temmuz Çarşamba günü, yine şahane bir Dolunay ile şenleniyoruz! (Evet, her görünüme şahane diyor olabilirim, çünkü hepsi ayrı ayrı şahane!) Her yerde söyleniyordur, Plütonik dolunay diye. Durum bundan daha fazlası. Derecelere dikkat ederseniz, 21 derece 21 dakika. İstanbul saatine göre 21:37’de gerçekleşiyor olacak. Plüton ise 27 derece Oğlak 30 dakika. Mars’ın yücelim derecesine ramak kala konumlanmış: Bu bir. İkincisi, 21 derece Satürn’ün yücelim derecesidir ki kendisi an haritasının yükselen yöneticisi ve 1. evde. Demem o ki sadece Dolunay değil Plüton, Satürn, Mars da devrede. Bu arada Mars da feral, yani açısız.

Astroloji meraklılarına bu kadar teknik bilgi yeter. Gelelim bunların ne anlama geldiğine…

Bu Dolunay, kalıplarımızı gün yüzüne çıkaracak.

Olmayan, oldurulamayan, uymayan bir şeyler var hayatının bazı köşelerinde. Orada olmaması gerektiği bariz belli olan ama şimdiye kadar umursanmamış bir şey… Artık gözüne daha da batıyor. Bu, burada bir dursun. Diğer yanda, rast gitmeyen işler var. Bir türlü tamamlanamamış yarım kalmış, bir türlü sonuçlanamamış, ne olacağı belli olmayan ya da sonucundan memnun olmadığın, hak etmediğin olaylar dizisi… Şimdi bu ikisini birleştir.

Öyle yaşantılar yaşıyoruz ve öyle kırılgan bir halde dünyaya geliyoruz ki, bilincimizin dışına bizi küçülten, ilerlememizi engelleyen bir sürü kalıp yerleştiriyoruz. Biz büyüyoruz, onlar da büyüyor. Koca çınarların toprak altındaki kökleri gibi… Sağlamlaşıyor gittikçe. Bu sırada biz yaşantımıza devam ediyoruz, şansımız(?) bazen yaver gidiyor, bazen tökezliyoruz. Tabiri caizse kör topal ilerliyoruz. Bazı şeyler tam istediğimiz gibi de bazı konular ah, bir türlü olmuyor. İşte o olmayan yerde, o kalıplar devrede demektir. “Hak etmiyorum.” diyordur, “Sevilmiyorum.” diyordur, “Baş edemem.” diyordur, “Yeterince iyi değilim.” diyordur. Diyordur da diyordur. Biz tüm bunlara rağmen olmayanı oldurmaya çalışıyoruz. Dışarıdan ne kadar merhem sürsek de yarayı iyileştiremiyoruz. Çünkü o yarayı söküp atabilecek olan güç dışarıda değil, içeride.

Bu Dolunay, işte hangi kalıplarımız varsa onları gün yüzüne çıkaracak. Naçizane ben etkileri beklemeden, adım atmanın daha az yorucu olacağını düşünüyorum. Yani sinir harbi yaşamadan önce, o raddeye gelmeden harekete geçmek en iyisi.

Bu Dolunay’da neler yapabiliriz?

  • Öz değer testi ile değer yargılarınızı bulup hayatınızdaki yerini sorgulayabilirsiniz. Önceliklerinizi buna göre revize edebilirsiniz.
  • Gölge çalışması yapabilirsiniz. En çok tepki verdiğiniz davranış kalıbını kendinizde arayın. Onu kabullenip, nerede kullandığınızı ya da kullanmak istediğinizi düşünün.
  • İdealize ettiğiniz kişilerin özelliklerini listeleyin. Sizde olup olmadığını düşünün. Olması için neler mümkün?
  • En çok kendinizi ne konuda eleştiriyorsunuz? Neden? Ne olmasını istersiniz? Olması için neler mümkün? Bir düşünün.
  • Hangi kronik rahatsızlıklarınız var ve ya şu an hangi rahatsızlıklardan muzdaripsiniz? Hangi bölge hangi duygudan kaynaklı? Araştırın.

Unutmayın. Biz özeliz. Her birimiz…

İlgini çekebilir: Haftalık Burç Yorumları (11 – 17 Temmuz)

Dolunay’ın burçlara mesajları

Koç burcu

Koştun, kovaladın. Hedeflerine ulaştın, bazılarını pas geçtin. Şimdi bir dur ve nereye tırmandığına bir bak. Ne kadar yol aldığına ve nereye geldiğine… Kendini takdir et. Olduğun yerin tadını çıkar. Nefes al ve fark et. Şimdi daha güçlü bir şekilde devam edebilirsin. Yolun açık.

Boğa burcu

Bir Boğa o kadar güçlüdür ki evreni ayakta tutanlardan biridir. Dünyanın da yönetici enerjisidir: Gaia. Depremler oluyor, depremlerin oluyor. Bırak sarsılsın her bir yanın ve içindeki cevherler ortaya çıksın. Hayat amacını, seni neyin tatmin edeceğini böylece bulabilirsin.

İkizler burcu

Değişim senin işin. Şimdi yine bir değişimin arifesindesin. Çoktandır içinde kıpırdaşarak zamanını bekleyen bir konu var. Ona tutun ve seni yeni yerlere götürmesine izin ver. Durmak içine endişe tohumları ekiyor. Sen en iyisi, en iyi bildiğin şeyi yap ve ilerlemeye devam et.

Yengeç burcu

Yüzeysel hiçbir davranış, duygu sana göre değil. Sen ne kadar imtina ettinse o kadar anlaşılamadın. Bekledin, bekledin. Şimdi ise hak ettiğin ne varsa karşına birer birer geliyor olacak. Bugüne kadar neler ektiysen onun meyvesini göreceksin.

Aslan burcu

Herkesin ne yapması gerektiğini çok iyi biliyorsun. Peki sen ne yapıyorsun? Hayatında değiştirmen gereken bazı rutinlerin var. Şimdiye kadar belki kaçtın, belki erteledin ama artık yenilerine yer açmanın zamanı geldi. Bedenini arındır, zihnini arındır, yeni bir düzene merhaba de.

Başak burcu

Emek verdin, zaman geçti daha çok emek verdin. Çok kişiye iyi geldin. Şimdi kendine iyi gelme zamanı. Kendini mutlu edecek programlar, planlar yap. Bunun ne faydası var deme. Sen ne kadar mutlu olursan hayatına o kadar mutlu insan çeker, insanları o kadar mutlu edebilirsin. Gülmek bulaşıcıdır. İlk gülen sen ol.

Terazi burcu

En büyük sınavın dengeyi bulmak. İşte şimdi bunun tam zamanı. Geçmişin anılarını, tecrübelerini, bilgisini topla; cebinde hepsine yer var. Onlarla adım atmaya başla. Hayatının genel çerçevesini düşün, nerede yaşıyorsun, kimlerlesin, ne iş yapıyorsun? Şöyle bir bak ve renksiz yerleri renklendir.

Akrep burcu

Bazı fırtınalara şahit oldun, bazı yıkımlara belki de. Hepsi seni yansıtıyordu; yapmak istediklerini, belki korkularını, belki zamanı gelenleri gösteriyordu. Şimdi kendine yeni bir rota çizmenin zamanı geldi. Ertelediğin kararları almak için güzel bir dönemdesin.

Yay burcu

Bazen o kadar çok düşünüyorsun ki ilk ne düşündüğünü unutuyorsun. Şimdi de öyle bir durumun içindesin. O kadar ideal hayatı kurguluyorsun ki kendi içinde olduğun koşullara bakmayı unutuyorsun. Şimdi düşünmeyi bırak ve kendine doğru soruları sorup hislerini anlamaya çalış.

Oğlak burcu

Yüzleşmelere hazır mısın? Her şeyin mükemmel olmasını istedin, bunun için çabaladın ama keyif aldın mı? Keyif alamadığın anlar gözünde canlanabilir. Keşke deme. Hepsi sana yeni bir tecrübe. Onlar sayesinde şimdi hayatın daha neşeli ve olmasını istediğin gibi olacak.

Kova burcu

Dışarıdan göremediğimiz bir tarafın var. O tarafı öyle bir kapatmışsın ki sen de göremiyorsun. Zaman zaman bir ürperti hissedip geçiyorsun. Şimdi içindeki dehlizlerin neler biriktirdiğini bulma zamanı. Dil sürçmelerine dikkat et; sana mesajlar var.

Balık burcu

Senin bile kendinden beklemeyeceğin, şaşırtıcı kararların dışarı çıkmayı bekliyor. Sesini kısmak istesen de bu sefer bastıramayabilirsin. Bastırmamalısın da. Söylediklerine, dile getirdiklerine dikkat et; her an ete kemiğe bürünebilir.

Kaynaklar