Haftalık Burç Yorumları (28 Şubat – 06 Mart 2022)

Bu hafta oldukça yoğun, gündem dolu. Pazartesi günü, Ay’ın Uranüs karesi etkisiyle düşündüğün gibi bir haftaya başlamamış olabilirsin ya da gün programladığın gibi devam etmeyebilir. Süprizlere açık bir gün olacak. Salı günü ise efor sarf etmeni gerektirecek bazı durumlar olabilir. Sen endişelenmeden önce hemen söyleyeyim; bunlar senin için ilerde işine yarayacak mücadeleler olacak. Salı günü, duygusal çıkışlar yapmaya meyilli olabilirsin ama aslında akışa güvenmen gereken bir gün.

Çarşamba günü gökyüzünde yok yok; Güneş’in Uranüs açısı, Merkür-Satürn kavuşumu ve Balık Yeniayı! İçsel bazı uyanışların yaşanacağı ve bunun ışığında da kendini farklı bir şekilde ortaya koyabileceğin bir dönem geliyor. Gerekli değişimi gerçekleştirebileceğin uzun vadeli kararlar alabilirsin. Burada kilit nokta, iç sesin ile mantığının ortak hareket ediyor olması. Perşembe günü yine gökyüzü karışık. Hem Mars, hem Venüs Plüton ile kavuşuyor olacak. Değişmeyen, direnen hangi yanın ise kesin değişim için son bir hamle daha kaldı. Plüton hepimizi konfor alanından çıkaracak. İlişkiler, para, gelecek kararları kariyer; bu Plüton kavuşumunun dokunmadığı konu yok neredeyse. Cuma günü, biraz daha alışacağız bu yoğun gökyüzü gündemlerine. Hatta ipleri ele alıp harekete geçebileceğiz. Duygusal dramalar bitecek, enerjin artıyor olacak.

Güzel bir haber; Cumartesi günü Güneş-Jüpiter kavuşumu var! Güneş-Jüpiter kavuşumunun açısı, popülerlik, bolluk, bereket habercisi bir açı. Yalnız dikkat etmekte fayda var; Jüpiter büyütmeyi sevdiği için egoyu da şişirebilir, aman dikkat. Haftanın son günü, Mars ve Venüs el ele Kova enerjisine geçiş yapıyor olacak. Daha özgürlükçü, daha barışçıl ama bir o kadar isyan enerjisinin aktif olacağı birkaç hafta bizi bekliyor.

İlgini çekebilir: Astrolojide Doğru Bilinen 5 Yanlış

Haftalık burç yorumları

Koç burcu

Geleceğini, ayakları yere sağlam basan bir plana oturtmanın vakti geldi. Senin gibi yaptıktan sonra düşünen biri için zor olsa da sağlıklı olan bu olacaktır. Balık Yeniayı ile birlikte, gizli saklı isteklerin, korkuların, yeteneklerin ortaya çıkabilir. Sonrasında kendini daha rahat ve şifalanmış hissedebilirsin. Geleceğini, statünü dönüştürecek bir noktadasın. Bundan sonra nasıl ilerleyeceğinle ilgili net ve kararlı olmalısın. Hayal gücün ve sezgilerin bu dönemde oldukça artıyor. Aradığın cevapları kendinde bulacaksın. Rüyaların yol gösterici olabilir.

Boğa burcu

Hayatında bazı sorumlulukları almanın zamanı geldi. Ertelediğin bazı konular burnunun dibinde bitebilir. Yapılması gerekeni yap ve bu sınavı ver. Balık Yeniayı ile birlikte, gelecek planlamalarınla ilgili yeni gelişmeler söz konusu olabilir. Sosyal çevrende değişimler olabilir. Güneş-Jüpiter kavuşumu, hayallerini gerçekleştirebilmen için desteğini sunacaktır. Bakış açını değiştirmek zorunda olduğun bir dönemdesin. Artık konfor alanından çıkmanın zamanı geldi. Değişim seni bekliyor. Korkma.

İkizler burcu

Yurtdışı ile ilgili kararlarını gerçekleştirme zamanın geldi. Bu kararlar, eğitimin ya da ideallerin ile ilgili olabilir. Planlarına daha gerçekçi bakmalısın. Balık Yeniayı ile birlikte kariyerinde yeni fırsatlar olabilir. Evlenmek veya yeni bir çocuk sahibi olmak için oldukça güzel bir zaman. Güneş-Jüpiter kavuşumu da bu hafta senin yanında olacak. Maddi açıdan somut adımlar atmalısın. Harcamaların ile gelirini düzene sokmak önemli olacaktır. Bu dönemde bazı cerrahi müdahaleler de söz konusu olabilir.

Yengeç burcu

Finansal durumunu realist bir açıdan ele almalısın. Uzun vadeli kararlar ile işe başlayabilirsin. Bu, eşinin maddi durumu ile alakalı da olabilir. Balık Yeniayı ile birlikte, hayallerine yaklaşabileceğin bazı fırsatlar yakalayabilirsin. Bu dönemde sesini çok daha fazla kişiye ulaştırabilirsin. Akademik ya da ticari anlamda şanslı bir dönem seni bekliyor. Diğer taraftan ilişkin ile ilgili dönüşümler söz konusu olabilir. Tamam ya da devam diyebilirsiniz.

Aslan burcu

İlişkin varsa bir adım öteye taşıyabilir ya da bir ilişkiye adım atabilirsin. Uzun soluklu olacağa benziyor. Balık Yeniayı ile birlikte psikolojik olarak iyileşme, kendini çok daha iyi hissetme durumların olabilir. Güneş’in burada Jüpiter ile kavuşumu dışarıdan gelecek bir paranın işareti olabilir. Varsa eşinin maddi durumunda da bir iyileşme söz konusu. Son olarak, sağlığına dikkat etmen gereken bir zaman dilimindesin. Ertelediğin konular varsa ele alman için uygun bir dönem. Bununla birlikte günlük rutinlerini değiştirerek hayatına renk katabilirsin.

Başak burcu

Günlük işlerinin yoğunluğu ve sorumlulukların ile alakalı düzenlemen gereken noktalar var. Üzerindeki aşırı stres yaratan konuları devret ya da azalt. Stres kaynaklı sağlık problemleri baş gösterebilir. Balık Yeniayı ile birlikte, yeni bir ilişki söz konusu olabilir. Güneş’in burada Jüpiter ile kavuşumu da aşk, evlilik konularında destekleyici açıdadır. Aşk hayatında Mars-Venüs-Plüton kavuşum yapıyor olacak. Bol tutkulu ama bir o kadar da çalkantılı bir dönem olabilir. Duyguların peşinde koşarken ayağını sağlam basmayı ihmal etme.

Terazi burcu

Keyifle ilerleyen ilişkin hakkında ciddi düşünmenin zamanı gelmiş olabilir. Belki de çocuk düşünmeye başlamanın zamanıdır. Yine de senin için en doğru olanı sen bileceksin. Bu dönemde kendini strese sokmamak için hobilerine ağırlık verebilirsin. Balık Yeniayı ile birlikte, varsa sağlık problemlerinde şifa söz konusu olacaktır. Bununla birlikte patili bir arkadaş, hatta arkadaşlar edinmek için pek uygun bir zaman. Ev ve gayrimenkul konuları ile alakalı bazı süreçler gündeme gelebilir. Yatırım, bölüşüm, dönüşüm, tadilat söz konusu olabilir. Ailede gizlenen bazı konular ortaya serilebilir.

Akrep burcu

Ev, yaşadığın yer ile ilgili bazı kararlar alabilirsin. Değişim, taşınma söz konusu olabilir. Ailenin sorumlulukları ile ilgili bazı kararlar alabilirsin. Balık Yeniayı ile birlikte, yeni bir aşk kapını çalabilir. Keyif aldığın aktivitelere yoğunluk verebilirsin. Çocuklarınla güzel bir zaman geçirmek, ilişkileri sağlamlaştırmak için ideal bir zaman dilimi. Şimdiye kadar uyguladığın kararları değiştirme vaktin gelmiş. Yine yer değişikliği, yakın çevrende değişiklik, akraba ve kardeşlerle biraz sürtüşme söz konusu olabilir.

Yay burcu

Uzun soluklu kararlar almanın zamanı geldi. Fikirlerine güvendiğin, olgun kararlar alabilen arkadaşlarından fikir ve destek alabilirsin. Balık Yeniayı ile birlikte, ev, evlilik, aile olma ile ilgili konular gündemine gelebilir. Yatırım konularında oldukça şanslı bir dönemdesin. Yatırım yapmayı düşünüyorsan tam zamanı. Bununla birlikte, gelir konusunda bazı değişimler var. İş değişikliği ya da işe giriş söz konusu olabilir.

Oğlak burcu

Gelirin ile ilgili bazı kararlar almanın zamanı geldi. Gelir-gider dengeni artık gündeme almalısın. Balık Yeniayı ile birlikte, yeni kararlar, yeni projeler, görüşmeler, tanışmalar var önünde. Çevresi geniş arkadaşlarından destek görebilecek fırsatların olacaktır. Hayatınla ilgili dönüştürmen gereken birkaç konu var ve artık senin için dönüşüm zamanı geldi.

Kova burcu

Kendinle ilgili ertelediğin konularda kararlar almayı daha fazla ertelememelisin. Uzun vadeli geleceği düşün. Balık Yeniayı ile birlikte, yeni bir iş söz konusu olabilir. Gelirinde artış, zam konuları gündeminde olabilir. Parasal anlamda şanslı bir dönemdesin. Bu arada normalden fazla yiyebilirsin, kiloya dikkat. Ertelediğin konuların getirdiği bazı psikolojik baskıları artık tutamayabilir, bazı öfke patlamaları ya da duygusal çıkışlar yaşayabilirsin. Gayet normal. Sonrasında ise hafifleyeceksin.

Balık burcu

Bu dönemde endişe seviyen biraz artabilir. Bol bol konuş, anlat, dertleş. Balık Yeniayı ile birlikte ise kara bulutlar aralanacak. Hayatın için güzel kararlar ve adımlar söz konusu. Oldukça popülerleşebileceğin bir dönem geldi. Bu ara duygusal açlık kaynaklı kilo alımı olabilir. Sosyal çevrende elemen gereken kişiler, gelecek planlarında düzenlemen gereken noktalar var. Üzerine yoğunlaşmalısın.

Kaynaklar
astroloji, haftalık burç yorumları