Haftalık Burç Yorumları (16-22 Ağustos 2021)

Haftaya Ay’ın Yay burcuna geçişi ve Venüs’ün kendi yönettiği Terazi burcuna geçişi ile başlıyoruz. Yaşanan olayların vehametine rağmen pozitif düşünebilmek için alternatifler bulabileceğiz; en azından buna çalışacağız. İlişkiler ise çok daha narin, nazik olacak. İltifatlar, hediyeler havada uçuşabilir.

Salı günü, bazı kelimelerimizin, düşüncelerimizin, kararlarımızın bizi yokuşa sürdüğünü, kendi kendimizin eli sopalı öğretmeni olduğumuzu anlamamız faydamıza olur. Salı günü öğleden sonra nedenini bilemediğimiz bir şüphe ve kuşkuculuk hakim olabilir. Bu enerjiyi, kendimizi manevi olarak doyurmak üzere çalıştırabiliriz. Çarşamba günü Ay’ın Oğlak burcuna geçmesi ile görev ve sorumluluklarımız daha ön plana çıksa da kendinizi özellikle fiziksel olarak çok fazla yormamaya özen gösterin.

İlgini çekebilir: Astrolojide Doğru Bilinen 5 Yanlış

Perşembe günü Merkür ile Mars’ın kavuşumu ile birlikte ağzımızdan çıkan kelimeler çok sivri ve yoğun eleştiri içerebilir. Aman dikkat. Kırıcı olmayalım. Bu enerjiyi en güzel, alınması gereken kararlar ve aksiyon planları kurgulamak için kullanabiliriz. Cuma günü ise Uranüs, retro hareketine başlayacak. 5 ay sürecek olan bu retroyu konfor alanınızdan çıkmak, içinizdeki yaratıcı yanınızı ortaya çıkarmak, değiştirmeniz gereken artık size iyi gelmeyen koşulları değiştirmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca bu gün, kararlarınızda bazı değişiklikler yapmak durumunda kalabilirsiniz.

Cumartesi gününü keyif aldığınız konularda araştırmalar yaparak ya da hobilerinizi gerçekleştirerek değerlendirebilirsiniz. Haftanın son gününde ise şimdiye kadar ertelediğiniz ama artık zamanı gelen sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme rutininizi oluşturmak için güzel enerjiler var.

Haftanın burçlara mesajına birlikte göz atalım!

Koç burcu

Venüs’ün Terazi burcuna geçmesi ile birlikte, ilişkiler daha sıcak ve keyifli hale gelecektir. Ortaklık kurmak ya da ortaklıklı bir işe başlamak için ideal bir dönem. Bu hafta gerçekleşecek olan Merkür-Mars kavuşumu, çalışma hayatınızda fikirlerinizi hayata geçirebileceğinizi anlatıyor. İş arkadaşları ile tartışmaktan kaçının. Bu hafta Uranüs, geri hareketine başlıyor. Maddi gelir kaynaklarınız ile ilgili alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Boğa burcu

Venüs’ün Terazi burcuna geçmesi ile birlikte, çalışma ortamınız hatta günleriniz daha keyifli hale gelecektir. İş arkadaşlarınızla daha samimi ilişkiler kurabilirsiniz. Evcil hayvan dostunuz olabilir. Bu hafta gerçekleşecek olan Merkür-Mars kavuşumu, hobi, spor ya da sanatsal yetenekleriniz ile ilgili fikirlerinizi hayata geçirebileceğinizi anlatıyor. Çocuklar  ya da partner ile tartışmaktan kaçının.

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

İkizler burcu

Venüs’ün Terazi burcuna geçmesi ile birlikte, aşk hayatınız  daha sıcak ve keyifli hale gelecektir. Çocuklarınız ile kaliteli vakit geçirmek için çok uygun bir dönem. Bu hafta gerçekleşecek olan Merkür-Mars kavuşumu, eviniz ile fikirlerinizi hayata geçirebileceğinizi anlatıyor. Dekorasyon değişikliği, boya badana söz konusu olabilir. Evdekiler ile tartışmaktan kaçının.

Yengeç burcu

Venüs’ün Terazi burcuna geçmesi ile birlikte, aile ile ilişkiler daha sıcak ve keyifli hale gelecektir. Onlarla kaliteli vakit geçirmek için uygun bir dönem. Bu hafta gerçekleşecek olan Merkür-Mars kavuşumu, fikirlerinizi yakın çevreniz ile rahatlıkla paylaşıp hayata geçirebileceğinizi anlatıyor. Fikir ayrılıkları söz konusu olduğunda daha sakin kalmaya çalışın.

Aslan burcu

Venüs’ün Terazi burcuna geçmesi ile birlikte, akrabalar ve kardeşler ile olan ilişkiler daha sıcak ve daha keyifli bir hale gelecektir. Bu hafta gerçekleşecek olan Merkür-Mars kavuşumu, kazancınız ile ilgili önemli konuşmalar yapabileceğinizi anlatıyor.

Başak burcu

Venüs’ün Terazi burcuna geçmesi ile birlikte, maddi gelirde artış yaşanabilir. Kendinizi daha yaratıcı ve daha verimli hissedebilirsiniz. Bu hafta gerçekleşecek olan Merkür-Mars kavuşumu, yapmak istedikleriniz ile ilgili fikirlerinizi hayata geçirebileceğinizi anlatıyor. Kendinizi çokça eleştirmekten uzak durun.

İlgini çekebilir: Kimdir Bu Başaklar? Başak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu

Venüs’ün Terazi burcuna geçmesi ile birlikte, hayat daha keyifli hale gelecektir. Yeni bir ilişkiye başlamak ya da evlilik için ideal bir dönem. Bu hafta gerçekleşecek olan Merkür-Mars kavuşumu, daha önce kullanmadığınız ya da yeni keşfettiğiniz becerilerinizi hayata geçirebileceğinizi anlatıyor. Olaylar, kişiler ya da durumlar hakkında çok vesvese yapmamaya, düşünce ve endişelerinizi yakınlarınızla paylaşmaya çalışın.

İlgini çekebilir: Kimdir Bu Teraziler? Terazi Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcu

Venüs’ün Terazi burcuna geçmesi ile birlikte, platonik hisler besleyebilir ya da ilişkinizi daha özel alanda yaşamak isteyebilirsiniz. Bu hafta gerçekleşecek olan Merkür-Mars kavuşumu, gelecek planlarınız ile ilgili fikirlerinizi hayata geçirebileceğinizi anlatıyor. Bir yerden beklediğiniz toplu bir para varsa bununla ilgili görüşmeler yapabilirsiniz.

Yay burcu

Venüs’ün Terazi burcuna geçmesi ile birlikte, sosyal çevre ile ilişkiler daha sıcak ve keyifli hale gelecektir. Arkadaşlarınızla kaliteli zaman geçirmek için ideal. Bu hafta gerçekleşecek olan Merkür-Mars kavuşumu, kariyeriniz ve geleceğiniz ile ilgili bazı görüşmeler yapabileceğinizi, fikirlerinizi anlatabileceğiniz platformlarda var olabileceğinizi anlatıyor.

Oğlak burcu

Venüs’ün Terazi burcuna geçmesi ile birlikte, anne ya da otorite figürleri ile daha sıcak ilişkiler kurabilirsiniz. Evlilik, çocuk ve ya terfi gibi statü değişimleri için çok uygun bir dönem. Bu hafta gerçekleşecek olan Merkür-Mars kavuşumu ile hayat felsefenize göre harekete geçmeye hazırsınız. Artık hayallerinizi uygulamaya geçebilirsiniz.

İlgini çekebilir: Ay Burcu Nedir? Hangi Burçta Nasıl Etkiler Oluşturur? Ayın Günlük Hayatımızda ve Astrolojideki Yeri

Kova burcu

Venüs’ün Terazi burcuna geçmesi ile birlikte, hayata olan bakış açınız daha ılımlı ve daha pozitif olacaktır. Yeni bir eğitime başlamak ya da seyahat için oldukça uygun bir dönem. Bu hafta gerçekleşecek olan Merkür-Mars kavuşumu, fikirlerinizde radikal değişiklikler yaşanabileceğini anlatıyor.

Balık burcu

Venüs’ün Terazi burcuna geçmesi ile birlikte, maddi gelirde artış yaşanabilir; borçlarınızı kapatabilirsiniz. Kendinizi daha sezgisel hissedebilirsiniz. Bu hafta gerçekleşecek olan Merkür-Mars kavuşumu ile ilişkinizle ilgili birtakım görüş ayrılıkları yaşasanız da bunları sağlıklı bir tartışma ortamında çözüme kavuşturabilirsiniz.

Kaynaklar
astroloji, burç yorumları, burçlar, Haftalık Burç Yorumları (16-22 Ağustos 2021)