Haftalık Burç Yorumları (26 Haziran – 2 Temmuz 2023)

gökyüzünde ay silüeti

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 26 Haziran – 2 Temmuz haftalık burç yorumları!

Haftaya Merkür ve Neptün’ün kare açısıyla başlıyoruz. Haftanın başlangıcı bizim için biraz bulanık ve öngörülemez gelebilir. Bu da neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmeyi zorlaştırabilir. 26 Haziran’da Aslan burcundaki hırçın gezegen Mars, dengesiz ve devrimci gezegen Uranüs’le tam kare oluşturarak beklenmedik savaşlara zemin hazırlayacak. Umursamaz, pervasız olma içgüdüsünden kaçının. Ancak, size göre olmayan şeyleri reddetme ve düzene karşı isyan etme havasındaysanız, şimdi bunu yapmanın tam zamanı demektir. Merkür ayrıca 26 Haziran’da Yengeç burcuna geçiyor, bu da duygusal sıcaklığı artırabilir ve daha derin bağlantılara kapı açabilir.

Neyse ki 28 Haziran’da kendimizi çok daha iyi hissedeceğiz. Bu tarihte Güneş, Satürn ile dengeleyici bir üçgen açı oluşturacak ve oyunun kurallarını değiştiren başarılar için hepimize fırsatlar getirecek. Sağlam bir temel ile sağlam planlar oluşturmak için hiç bu kadar iyi bir zaman olmamıştı. Bu sırada üstesinden gelmemiz gereken yeni durumlar ortaya çıkabilir.

30 Haziran’da, hayallerin, fantezilerin ve yanılsamaların gezegeni Neptün 27 derece Balık burcunda gerilemeye başlayacak. Bu açı, kendimizi kandırdığımız veya gerçeklik yerine toz pembe hayallere kapıldığımız yollara ışık tutabilir. Doğum haritanızda İkizler, Başak, Yay ve Balık burçlarının ilerleyen derecelerinde yer alan kişisel yerleşimleriniz varsa bu durum sizin için özellikle önemli olacaktır.

İşte güneş ve yükselen burcunuza göre önümüzdeki haftadan bekleyebilecekleriniz. Haftalık burç yorumları için okumaya devam edin!

Haftalık Burç Yorumları

Koç & Yükselen Koç

Haftanın başlangıç günlerinde negatif enerji altında olabilirsiniz, ancak endişelenmeyin iradenizi kullanarak bu enerjiyi dönüştürmeniz mümkün. Gelir kaynaklarınız geçici bir süreliğine aksamalara uğrayabilir. İş hayatında yeni ortaklıkları bir süreliğine durdurmanızı tavsiye ederiz. Uykusuzluk agresif olmanıza neden olabilir, uykunuzu almaya özen gösterin. Bu hafta, tartışmalar sırasında sert çıkışlar yapmamanız önemli. Huzur bulmak için size iyi gelen bir yeri ziyaret etmeye karar verebilirsiniz. Kalbinizin götürdüğü yere gidin ve biraz dinlenin. Hafta sonuna doğru bulutlar dağılıyor; yeni finansal kazanç kaynakları yaratmak için uygun bir döneme giriyorsunuz. Varsa partnerinizle aranızdaki bağ gelişecek, mutlu anlarınızın tadını çıkarabileceksiniz. İşinizde yeni fikirleri uygulamaya başlayacaksınız ve bu da yakın gelecekte kar getirecek. İş arayanlar yeni bir iş fırsatı için mükemmel haberler duyabilirler.

Boğa & Yükselen Boğa

İstikrarlı ısrarcılığınız en iyi özelliklerinizden biridir. Arazi engebeli olduğunda bile ilerlemeye isteklisiniz. Olasılıklar size karşı olduğunda geri adım atmayacak kadar cesursunuz. Buna ister sabır deyin ister inatçılık. Geçmişte sayısız sorunu çözmenize yardımcı oldu, ancak son zamanlarda boşa kürek çekiyormuşsunuz gibi hissetmenize neden oluyor. Genelde huzur ve uyumdan hoşlanıyor ve etrafınızdakileri üzmemeye çalışıyor olsanız da, bu dönem isyankar bir enerji size eşlik edecek. Ani çıkışlar yapmamaya ve sert söylemlerde bulunmamaya dikkat edin. Haftanın son birkaç günü iyi geçecek. Dağınık zihin durumundan çevrenizin de desteğiyle hızlıca çıkacaksınız. Durmuş olan işleriniz kendiliğinden başlayacak. Bu hafta nihayet sis dağılacak. Sorunlarınızı net gözlerle göreceksiniz.

İkizler & Yükselen İkizler

Haftanın başlangıç günlerinde, zayıflıklarınızı kontrol altına alacak güce sahip olacaksınız. Bu da size çevrenizdeki olumsuz ortamla savaşmak için içsel güç sağlayabilir. Popülerliğinizin arttığı bir döneme giriyorsunuz. Telefonlarınız susmayacak. Haftanın son birkaç günü ise bilinmeyen korkular yüzünden kendinizi mutsuz, umutsuz hissedebilirsiniz. Sabırsız olabilir, bazı hatalar yapabilirsiniz. Bunun geçici bir dönem olduğunu unutmayın. Uykusuzluğun kurbanı olmayın, bol bol uyuyun. Harcama yapmaktan kaçınmanızı öneririz, bu durum ev içinde negatif enerji yaratabilir. Yollara düşecekseniz hız yapmaktan kaçının ve dikkatinizi yolda tutun.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Bu hafta, sezgilerinizle bağlantı kurmak ve sizin için gerçekten neyin önemli olduğu konusunda netlik kazanmak için harika bir zaman. İçgüdülerinize güvenin ve hislerinize dayanarak karar vermekten korkmayın. Etrafınızı rehberlik ve teşvik sunabilecek olumlu ve destekleyici insanlarla çevreleyin. Genel olarak, bu hafta sizi içgüdülerinize güvenmeye, ilişkilerinizi beslemeye ve kariyerinize ve mali durumunuza dengeli bir yaklaşım sergilemeye teşvik ediyor. Sert çıkışlar ve konuşmalardan kaçının. Ani harcamalar ve para kayıpları yaşanabilir. Haftanın son birkaç günü iş ve ev hayatı açısından olumlu geçecek. Kendinizi daha mutlu ve sağlıklı hissedeceksiniz. Uyanık olacaksınız ve bu da rakiplerinizle mücadele için size yardımcı olacak.

Aslan & Yükselen Aslan

Bu hafta hayatınıza bir enerji ve coşku getiriyor. Bu dinamik enerjiyi hedeflerinizin ve hayallerinizin peşinden gitmek için kullanın. Konfor alanınızdan çıkın ve yeni deneyimleri kucaklayın. İçgüdülerinize güvenin ve her durumda liderliği ele alın. Doğal liderlik özellikleriniz ışıl ışıl parlayacak; tutkunuz ve kararlılığınızla başkalarına ilham vereceksiniz. Pazartesi günü Mars burcunuz Aslan’da ve Boğa burcundaki Uranüs’le kare açı yapacak. Bu gün ilgi odağı haline gelebilirsiniz. Birisi sizi bir projenin veya ekibin başına getirebilir. Bir kariyer fırsatı veya uzun zamandır beklediğiniz bir fırsat yıldırım hızıyla karşınıza çıkabilir. 

Başak & Yükselen Başak

Önünüze o kadar çok bilgi geliyor ki, bunların arasından sıyrılmak imkansız gibi geliyor. Haberler o kadar hızlı akıyor ki yetişmekte zorlanıyorsunuz. İnsanlar fikirlerini sizinle o kadar yüksek sesle ve sık paylaşıyor ki kendi fikirlerinizi geliştirmek için uygun bir an bulamıyorsunuz. Bu yüzden bu hafta enerjinizi ve dikkatinizi koruyun ki düşünüp hayal kurabilesiniz. Her haberi gerçek zamanlı olarak takip etmek sizin işiniz değil. Herkesin evren hakkındaki teorilerini takip etmekten sorumlu değilsiniz. Şimdilik kendi düşüncelerinize öncelik vermeye çalışın.

Terazi & Yükselen Terazi

Bu hafta bir konu hakkında tutkulu hissetseniz bile kendinizi çok güçlü bir şekilde ifade etmekten çekinebilirsiniz. Aklınıza veya fikirlerinize güvenmediğiniz için değil, ne kadar çok şey bilmediğinizin farkında olduğunuz için. Bu hafta inandığınız şey konusunda dürüst ve kararlı olun. Açıkça iletişim kurmak ilişkilerinizi güçlendirecek ve kendi düşüncelerinizi sıralamanıza da yardımcı olacaktır. Mali durumunuzu akıllıca yönetin ve refahınıza öncelik verin. Yolculuğun tadını çıkarın ve önümüzdeki bu dinamik ve güçlendirici haftadan en iyi şekilde yararlanın.

Akrep & Yükselen Akrep

Bir plan işe yaramadığında, tam olarak neyi yanlış yaptığınızı bulana kadar onun peşini bırakmazsınız. Aynı şekilde bir ilişki bozulduğunda, uzaklaşmadan önce bu duruma neyin sebep olduğunu bilmeniz gerekiyor. Hayatı olduğu gibi kabul etmekten hoşlanmıyorsunuz evet; mutlaka neden böyle olduğunu bilmeniz gerektiğini hissediyorsunuz. Ancak bazen gerçek o kadar da derin ya da karmaşık değildir. Sonsuz cevap bulma çabanız içinde, başkalarının üzerinde çok fazla durabilir, gerçekte var olmayan  anlamlar görebilirsiniz. Kolay değil ama bu hafta bazı şeyleri olduğu gibi olduğunu kabul etmeye çalışın.

Yay & Yükselen Yay

Bazı insanlar ayrıntılara takılıp büyük resmi gözden kaçırırken, tam tersi bir yaklaşım sergilemek sizin işiniz. Genel hikaye doğru hissettirdiği sürece küçük hataları görmezden gelmeye hazırsınız. Ancak bu hafta, endişelenmemeyi tercih ettiğiniz küçük ayrıntılara daha fazla dikkat edin. Görünüşte sıkıcı olan ayrıntıların odağınızı yönlendirmesine izin verirseniz, önemli konular hakkında daha güçlü hale geleceksiniz. Küçük şeyler büyük resmi oluşturur, bu yüzden onları göz ardı etmeyin. Yeni deneyimleri kucaklayın ve keşfedilmemiş bölgelerde gezinme yeteneğinize güvenin. Ayrıca bu hafta açık, dürüst ve sakin bir iletişim ilişkilerinizi güçlendirecek.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Bu hafta kendinizi düşünceli bir ruh hali içinde bulabilirsiniz. Hedefleriniz üzerinde düşünmek ve gerekli ayarlamaları yapmak için iyi bir zaman. İç gözlem için biraz zaman ayırın ve gelişiminize odaklanın. İyiliğinize öncelik verin, kariyerinizde ve aşk hayatınızda yeni fırsatlara açık olun. Hedeflerinize odaklanarak ve sağlığınıza dikkat ederek etrafınızı saran pozitif enerjiden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Bu dönem, çevrenizi desteklemek veya arkadaşlarınızın hayallerine ulaşmalarına yardımcı olmak size de fayda sağlayacaktır.

Kova & Yükselen Kova

Tek başınıza uçmaktan korkmuyorsunuz ve kendi kendinize yetebilmenizle gurur duyuyorsunuz. Ancak siz bile sonsuza kadar yalnız kalamazsınız. Arkadaşlarınızdan ve toplumdan çok uzun süre kopuk kaldığınızda, bu size zarar verir. Yeni fikirler keşfetmek ve vizyonunuzu paylaşan benzer düşünen bireylerle bağlantı kurmak için uygun bir zaman. Bu yüzden bu hafta ilişkilerinizi güçlendirmeye odaklanın. Alanınızdan çıkmaya, diğer insanlarla konuşmaya, kendi kafanızın dışındaki dünyayla etkileşime girmeye özen gösterin. İzole yaşayabiliyor olmanız, buna mecbur olduğunuz anlamına gelmez. Bu hafta özgürlük için güçlü bir arzu ve bireyselliğinizi ifade etme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Mali durumunuzla ilgili ani kararlar almayın, riskli işlere girmeyin ve kişisel bakımınıza öncelik verin.

Balık & Yükselen Balık

Hayalleriniz bazen bulanık olabiliyor. Çok şey istiyorsunuz ama ayrıntılara gelince emin olamıyorsunuz. Bu hafta kendinizi spesifik olmaya zorlayın. Nasıl bir gelecek hayal ediyorsunuz? Hayatınızda ne tür insanlar olmasını istiyorsunuz? Sonunda özlediğiniz netliği bulabilirsiniz. Kendinizi hayalleriniz ve özlemleriniz üzerine düşünürken, duygularınızın ve arzularınızın derinliklerine inerken bulabilirsiniz. Kendinizi keşfetme ve en içteki ihtiyaçlarınızı anlama zamanı. Ayrıca, sosyalleşmeye ve başkalarıyla bağlantı kurmaya yönelik güçlü bir çekim hissedebilirsiniz. Her iki yönü de kucaklayın ve kişisel iç gözleminiz ile çevrenizdeki dünyayla etkileşiminiz arasında bir denge bulun.

astroloji, burçlar, haftalık burç yorumları
Kaynaklar