Yay Burcunda Dolunay ve Burçlara Mesajları (14 Haziran 2022)

“Hayallerim gerçek oldu!” Bu cümleyi okuduğunuzda içiniz açıldı değil mi? Peki bu cümleyi kurmayı başarana kadar neler oluyor? En zorlu adım sanırım, ne istediğini bulabilmek. Mesele ne istediğinden çok, neyin keyif verdiğini bulabilmekte! Bize keyif veren şeyler, kendi potansiyelimizi ortaya çıkaran ve kullanmamıza alan açan konulardır. Yapabilirliklerinin ne kadar farkındasın? Mesleğini ya da herhangi bir gündelik işini ne kadar keyifle yapıyorsun, ne kadar farkındalıkla yapıyorsun, ne kadar sadece o işte kalabiliyorsun? 14 Haziran günü Yay burcunda gerçekleşecek Dolunay, bize tüm bunları yeniden sorgulatacak.

İlgini çekebilir: Haftalık Burç Yorumları (13 – 19 Haziran)

Hayal kırıklıklarınızdan yola çıkarak gerçek rotanızı bulacaksınız.

İnsanlığın öğrenme mekanizması enteresandır. Beyin öğrendiklerini otomatik gerçekleştirmeye başlıyor. Bu da bizi o işten koparabiliyor. Eller, kollar kendiliğinden hareket ediyor. Zihin ise başka deryalara çoktan uçmuş oluyor. Hayallerinizi gerçekleştirdiğinizde, daha doğrusu o hayalin içinde olduğunuzda, böyle robotik mi olmak istersiniz? O zaman başka hayaller kurmaz mısınız? Şevki ve hazzı hissetmiyorsanız sizin hayatınıza huzur, kolaylık ve bereket getirecek şey bu değilmiş demektir. Bu da hayal kırıklığıdır.

İşte, 14 Haziran günü, Yay burcuna yaşanacak dolunay tam olarak bize bunu anlatacak. Neptün apeksli bir dolunay. Hayal kırıklıklarınızdan yola çıkarak gerçek rotanızı bulma merakına sürükleyen bir dolunay. Ne şahane, değil mi?

Yazması kolay ama içinden geçmek o kadar kolay olmayabilir. Yaşadıklarınıza dönüp tekrar bir bakmanız, dolayısı ile tekrar yaşamanız gerekir. Sizi gerçekliğinizden koparan unsurları, olayları, kişileri tek tek cımbızla bulup çekmeniz gerekir. Bundan sonrasını görebilmek için bazı bakış açılarınızı değiştirmeniz gerekir ki önce onların hangileri olduğunu tespit etmeniz gerekir. Sonra kendinizi araştırmanız gerekir, bazı deneyler yaparak (imajinasyon), hangi koşullarda gerçekten hayatınızın güzellikler içinde olacağını bulabilmeniz gerekir. Ve sonra adım atmak gerekir.

Belki birkaç tökezleme gerekir ama sonunda “Hayallerim gerçek oldu!” demek var.

Bütünün hayrına olsun.

Dolunayın burçlara mesajları

Koç burcu

Hayatını anlamlı kılacak olan sensin ama öncesinde geçmişe gidip o anlamı yakalaman gerekiyor. Ayağındaki cam kırıkları aslında ne yöne gitmemen gerektiğini söylüyor. Bunlar senin için çok güzel ipuçları. Şimdi, alternatif yollara bakabilirsin.

Boğa burcu

Kendini bir yere, bir kişiye ait hissedemiyorsun. Çünkü tutunacak dalına tutunmuyorsun, kendine! Etrafındaki kişiler senin yansıman, yaşanan olaylar senin duygularının dışa vurumu. Şimdi onlara bir daha bak ve senaryoları tekrar yaz.

İkizler burcu

Şimdi zamanda yolculuk yapmaya, geleceğe dönmeye ihtiyacın var. Oradaki seni bul ve sana söyleyeceklerini çok iyi dinle. En güzel tavsiyeyi yine sen kendine verebilirsin. Şimdi, başkalarına değil kendine kulak verme zamanı.

Yengeç burcu

Bedeninde yaşadığın problemler, hastalanan organların sana çok fazla şey anlatmak istiyor. Görmek istemediklerin, bırakamadığın duyguların, adım atmadığın ideallerin, özellikle öfke ve hayal kırıklıkların… Zihnini, duygularını sessize al ve bedenini dinle.

Aslan burcu

Sen doğuştan yaratıcısın ve şimdi yeni bir sen yaratma zamanın geldi. Daha eğlenceli, daha üretken, daha derin bakan, daha bilge, daha meraklı ve daha iyi bir sen! Kendinin daha iyi versiyonu, ortaya çıkmak için seni bekliyor.

Başak burcu

Oradan oraya koşturdun, çokça yoruldun. Şimdi biraz dur, içine dön ve hayatına bir bak. Senin de ihtiyaçların, beklentilerin, duyguların, hayallerin var. Şimdi kendini önceliklendirerek hayatını inşaa etme zamanın geldi.

Terazi burcu

Günlerin nasıl geçiyor, kendine sordun mu şu aralar? En önemlisi, böyle geçmesinden memnun musun? Bazı rutinleri, alışkanlıkları değiştirmelisin; ruhun böyle söylüyor. Hayatına yeni renkler katmayı denemelisin. Çok insan yerine seni mutlu eden, sana değer veren insanları tut.

Akrep burcu

Duygularının içinde boğuluyorsun bazen. Zihnine üşüşen sorulardan bunalıyorsun. Şimdi bunların sesini kıs ve eğlenmene odaklan. Sen ne kadar gülersen, hayat o kadar güzelleşecek. Hadi şimdi seninle gülecek insanlarla, seni mutlu edecek aktivitelerle canlanma vakti!

Yay burcu

Bir şeyler değişiyor değil mi? Bazılarını sen başlattın, bazıları ise kendiliğinden oldu. Bırak olsun. Hayatında bazı şeyler gerçek değildi. Onlar birer birer eleniyor. Sana ise sadece senin için hayırlı olanlar kalıyor.

Oğlak burcu

Duymak istemediklerini duydun ama duymayı çok istediklerini duyamadın. Dışarıyı bırak. Sen kendine duymak istediklerini söyledin mi? Kendini en çok zorlayan sensin. Şimdi kendini karşına al ve objektif bir şekilde başardıklarını ve başaracaklarını anlat.

Kova burcu

Herkesle arana biraz mesafe koyabilirsin ama kendinle arana koyamazsın. Duygular, özellikle korku, sadece başkaları için değil aynı zamanda senin için. Bırak kendini ve ne hissetmen gerekiyorsa hepsini hisset. Ancak böyle özgürleşebilirsin.

Balık burcu

Bazı gerçekleri kendine bile söylemek istemesen de her şeyi net bir şekilde biliyorsun. Tüm cevapların sende. Bu sefer sana müdahale et demeyeceğim, bu sefer hazırlıkların gerçekten tamam ise bırak gerisini evren halletsin diyeceğim.

Kaynaklar