Haftalık Burç Yorumları (15 – 21 Mayıs 2023)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 15 – 21 Mayıs haftalık burç yorumları!


Hafta büyük bir gezegen geçişi ile başlıyor ve yepyeni bir yolculuğun başlangıcında bize rehberlik ediyor.

Merkür gerilemesi nihayet sona eriyor. Aynı zamanda mucizeleri, şansı ve genişlemeyi yöneten Jüpiter, 16 Mayıs’tan itibaren Boğa burcuna geçmek üzere Koç burcunu geride bırakıyor. Bu etkileşim; kendimizi, yaşamlarımızı ve çevremizdeki fiziksel dünyayı inşa etmeye teşvik edildiğimiz, yıl boyunca sürecek bir refah, bolluk ve fırsat döngüsünü başlatacak. Jüpiter, lüks ve hedonist enerjiyi de artıracak, çünkü anın güzelliğini kucaklamaya daha meyilli olacağız ve şükran duymadan ilerlemek yerine yavaşlayıp güzellikleri görmeye karar vereceğiz.

Jüpiter ise 17 Mayıs’ta dönüşüm gezegeni Plüton’la karşı karşıya geleceği için, sizden hoşlanmayanları ve düşmanlarınızı haksız çıkarmak için size ilham veren bir ateş yakacaktır.

İşte güneş ve yükselen burcunuza göre önümüzdeki haftadan bekleyebilecekleriniz…

Haftalık Burç Yorumları

Koç & Yükselen Koç

Şans ve genişleme gezegeni Jüpiter 16 Mayıs’ta burcunuzdan ayrılıyor ve 2024 Mayıs’ına kadar Boğa burcuna geçiyor. Boğa burcundaki Jüpiter, para ve öz saygı alanınızı harekete geçirerek şimdiye dek aldığınız dersleri daha pratik bir şekilde uygulamanıza olanak tanıyacak. Bu geçiş sırasında öğrenmeniz gereken bir numaralı ders yavaşlamanın gücü olacak.

Boğa burcundaki yeni ay 19 Mayıs Cuma günü yine sizin para alanınızda gerçekleşecek ve finansal yolculuğunuzda altı aylık bir yeniden doğuş döngüsünü başlatacak. Bu yeni ay size “az çoktur” diyecek. Niyetlerinizi belirlerken, yaptığınız işi basitleştirmenin yollarına odaklanın ve daha çok çalışmak yerine daha akıllıca çalışın. Dinlenmeyi öğreneceğiniz bir dönem başlıyor.

Boğa & Yükselen Boğa

Bu hafta, burcunuzda iki büyük gezegen hizalanması gerçekleşiyor. İlk olarak, ayın 16’sında bolluk gezegeni Jüpiter, Mayıs 2024’e kadar burcunuza geçiyor. Bu sizi burçlar kuşağının en şanslı burcu haline getirecek ve önümüzdeki 12 ay boyunca hedeflerinizin ne olduğu konusunda kendinize karşı çok net davranarak bu geçişten yararlanacaksınız. Unutmayın ki 15-18 Mayıs tarihleri arasında ayın karanlık döneminde olacağız, bu nedenle 19 Mayıs Cumartesi günü burcunuzda gerçekleşecek yeni aya kadar Jüpiter’in şansını tam olarak hissedemeyebilirsiniz.

Boğa burcundaki yeni ay sizi yeniden hayal etmeye davet ediyor. Artık perde arkasında güvenli oynamak yok. Sizi hayallerinizdeki hayata itecek yeni ay niyetleri belirleyin ve tüm hayalleriniz çoktan gerçekleşmiş gibi yaşamaya başlayın. Yakında gerçekleşecekler!

İkizler & Yükselen İkizler

Tebrikler İkizler, Merkür gerilemesini atlattınız! Merkür tarafından yönetildiğiniz için özellikle etkileniyordunuz. Gerilemenin gölge sonrası etkilerini Mayıs sonuna kadar hissetmeye devam edeceksiniz, ancak genişleme gezegeni Jüpiter ayın 16’sında Boğa burcuna geçtiğinde, odak noktanız ruhsal ihtiyaçlarınıza kayıyor olacak.

Jüpiter’in Boğa burcundaki 12 aylık transiti gölgelerinizle yüzleşmenize ve onlarla başa çıkmanıza yardımcı olacak pratik ve sürdürülebilir şifa yöntemleri bulmanıza yardımcı olacak. Artık hissettiklerinizden kaçmak yok. İçinizdeki acı, kızgınlık, travma veya öfkeyi serbest bırakmak için sağlıklı çıkış yolları bulacaksınız.

19’undaki Boğa yeni ayını, kendinizle ve başkalarıyla olan ilişkinizde henüz yüzleşmediğiniz şeyleri netleştirmek için kullanın. Farklı hissetmek istiyorsanız, farklı seçimler yapmalısınız. Bu yeni ay, adım adım bunu yapmanız için size destek olacak.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Yengeç, bu hafta Mars’ın burcunuzda geçirdiği son hafta. Dolayısıyla bu hafta kendinize ekstra sevgi, şefkat ve empati göstermeniz gereken bir hafta. Mümkünse, Ay’ın karanlık döneminde olduğu 15-18 Mayıs tarihleri arasında programınızı hafif tutmaya çalışın. Yeni aydan önceki günlerde kendinizi daha hassas ve karamsar hissedebilirsiniz.

Ayın 16’sından itibaren bolluk gezegeni Jüpiter, Koç burcundan ayrılıp 2024 Mayıs’ına kadar Boğa burcuna geçiyor. Bu geçiş, özellikle arkadaşlıklar ve sosyal ağlar söz konusu olduğunda, hayatınıza daha fazla şans ve refah çekmenize olanak tanıyacak. Sosyal medya imajınızı yenilemeyi veya takipçileriniz arasından düşmanlarınızı ayıklamayı seçebilirsiniz. İçgüdülerinize güvenin.

Boğa burcundaki yeni ay 19’unda gerçekleşecek ve sizi sosyal alanda yeni bir başlangıç yapmaya teşvik edecek. Eğer bir arkadaş grubunu geride bıraktıysanız ve yolculuğunuzla daha uyumlu olanlara kucak açmaya hazırsanız, bu hafta sonu ideal arkadaşlığınızın nasıl hissettirdiğine dair yeni ay niyetleri belirlemek için zaman ayırın ve sizi tüketen veya size yük olan bağlantılardan uzaklaşın.

Aslan & Yükselen Aslan

Şans gezegeni Jüpiter’in 16 Mayıs’ta Koç’tan ayrılıp önümüzdeki 12 ay boyunca Boğa burcuna geçmesiyle, bu hafta hayatın genel tadında büyük bir değişiklik olduğunu fark edeceksiniz. Boğa enerjisi Aslan burcu doğanızla kare oluşturuyor (astrolojik sürtüşme yaratıyor), bu nedenle başlangıçta hayatınızın görünüşte daha yavaş temposundan rahatsızlık duysanız da, kısa süre sonra bunun tam olarak evrenin sizden istediği şey olduğunu göreceksiniz.

Mars, Yengeç burcundaki son dönemini geçiriyor ve ayın 20’sinden itibaren önümüzdeki altı hafta boyunca burcunuzda olacak. Bu etkileşim size enerji ve motivasyon artışı sağlayacak. Ancak bu hafta biraz uykulu veya içe dönük hissediyorsanız, savaşmadan durumu kabul edin. Çünkü önümüzdeki haftadan itibaren motivasyonunuzun önemli ölçüde arttığını fark edeceksiniz.

Bu hafta sonu Boğa burcundaki yeni ayı, önümüzdeki altı ay boyunca kariyerinizde yapmak istediğiniz değişiklikleri netleştirmek için kullanın. Eğer üzerinize çok fazla iş yüklüyorsanız, bu yeni ay işlerinizi devretmek ve sorumluluklarınızı basitleştirmek için ideal bir zaman.

Başak & Yükselen Başak

Tebrikler; Merkür’ün Boğa burcundaki üç haftalık geri hareketini atlattınız. İletişim gezegeni Merkür tarafından yönetiliyorsunuz, dolayısıyla bu hafta iletişim kalıplarınızın geliştiğini ve zihinsel berraklığınızın arttığını fark edeceksiniz. Artık önemli sözleşme anlaşmaları veya büyük ilişki kararlarıyla ilerlemek için uygun bir döneme girdiniz.

Haftanın en önemli olayı, Jüpiter’in ayın 16’sında Boğa burcuna geçmesi. Boğa burcu da sizin gibi bir Toprak burcu olduğundan, önümüzdeki 12 ay boyunca Jüpiter’in Boğa burcuna yerleşmesiyle, Jüpiter’in ateşli ve biraz da agresif Koç burcunda olduğu zamanlara kıyasla kendinizi çok daha rahat hissedeceksiniz. Artık rahat bir nefes alabilir ve baskı altında hissetmeden yolunuzu çizmek için kendinize zaman ayırabilirsiniz.

Boğa burcundaki yeni ayı, hayal kurmak ve kendinizi bundan altı ay sonra hayalinizdeki şehirde yaşarken, hayal ettiğiniz şeyi yaparken, kısaca hayalinizdeki benliğinizi gözünüzde canlandırmak için kullanın.

Terazi & Yükselen Terazi

Bu hafta Jüpiter, evlilik ve ortaklık alanınızı harekete geçiren Koç burcundaki transitini sonlandırıyor ve önümüzdeki 12 ay boyunca Boğa burcuna geçiyor. Derinlik, yakınlık ve dış kaynaklar alanınız aktive oluyor. Bu geçiş sırasında hayatı daha fazla ciddiye aldığınızı ve insanlar tarafından daha fazla ciddiye alındığınızı fark edeceksiniz. Bu etkileşim, hedeflerinizi düzene sokmanıza ve dikkatinizi dağıtan şeyleri hayatınızdan ve zihninizden ayıklamanıza yardımcı olacaktır.

Ayın 19’unda Boğa burcundaki yeni ay, potansiyel ortaklarla konuşmak ve ortak hedefler konusunda aynı sayfada olduğunuzdan emin olmak için harika bir zaman. Maddi gücünüzü artırmaya odaklanmak istiyorsanız, bu yeni ay finansal hedeflerinizi belirten niyetler belirlemeye ve bunlara ulaşmanıza yardımcı olacak danışmanlarla bağlantı kurmaya teşvik edecek.

Akrep & Yükselen Akrep

Akrep tutulmasının enerjisi azalırken, Jüpiter’in ayın 16’sında Boğa burcuna geçmesiyle ilişkilerinizde yeni bir başlangıç yapmaya hazır mısınız? Ortaklık ve evlilik alanınız harekete geçiyor ve bu, ideal bir eş bulma veya mevcut biriyle bağlantınızı derinleştirme konusunda şansınızı artırıyor.

Ayın 16’sındaki yeni ayı, nasıl bir sevgili ya da partner olmaya hazır olduğunuzu netleştirmek için kullanın. Geçen yıl nerede olduğunuzu, yakın ilişkilerinizde karşılaştığınız mücadeleleri ve başarıları düşünün. Boğa burcundaki bu geçiş, kendinizle olan ilişkinizi de önemli ölçüde iyileşecektir. Bu nedenle bu hafta sonu kendinize zaman ayırın ve her şeyden önce birincil partnerinizin kendiniz olduğunuzu hatırlayın.

Yay & Yükselen Yay

Zihinsel ve fiziksel sağlığınıza dikkat etmek, bu hafta sizin için büyük bir öncelik. Yönetici gezegeniniz Jüpiter ayın 16’sında Koç’tan ayrılıyor ve önümüzdeki 12 ay boyunca Boğa burcuna geçiyor. Boğa burcunun enerjisi sizinkinden oldukça farklıdır, bu da kozmostaki değişim nedeniyle başlangıçta stresli hissedebileceğiniz anlamına gelir. Birdenbire ilgilenmeniz gereken çok daha fazla sorumluluğunuz varmış gibi hissedersiniz.

Boğa burcundaki Jüpiter tamamen kademeli yaklaşımla ilgilidir, bu nedenle ateşli doğanız bu hafta yapılacaklar listenizde hızlanma ihtiyacı hissedebilir, en iyisi tam tersi bir yaklaşım benimsemek ve daha minimal olmaktır. Üstünüze çok fazla sorumluluk almak yerine yalnızca sizi heyecanlandıran işlere “evet” diyebilirsiniz.

Ayın karanlık döneminde olacağımız için 15-18 Mayıs özellikle zorlayıcı günler olabilir, ancak 19’unda Boğa burcunda yeni ay gerçekleştiğinde, vücudunuzu hareket ettirmek ve zihninizi iyileştirmek için kendinizi canlanmış hissedeceksiniz.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Genişleme ve şans gezegeni Jüpiter’in Koç burcundan ayrılıp önümüzdeki 12 ay boyunca dost burcunuz Boğa’ya geçmesiyle, bu hafta hayat sizin için çok daha kolay ve iyimser olacak. Kader, macera ve gerçek aşk alanınız bu geçişle aktive oluyor.

İçinizdeki çocuğun hayalini kurduğu şeylere evet demenin tam zamanı; özellikle de yönetici gezegeniniz Satürn Balık burcundayken. Hayalleriniz daha kolay bir şekilde gerçeğe dönüşebilir, ancak onların peşinden gitmek için kendinize izin vermelisiniz.

Kova & Yükselen Kova

Bolluk gezegeni Jüpiter ayın 16’sında Boğa burcuna geçiyor ve bu geçiş önümüzdeki 12 ay boyunca ev ve güvenlik alanınızı aktive edecek. Boğa enerjisi sizin doğanızla kare açı oluşturuyor (astrolojik sürtüşme yaratıyor) ve bu da sizi ev ortamınızda daha fazla düzene itiyor.

Eğer bir ayrılık veya boşanma sürecindeyseniz, özellikle de Merkür gerilemesi sırasında işler durgunlaşmışsa, bu hafta ilerleme kaydedebilirsiniz. Aynı şey daha önce başladığınız ev tadilatı veya taşınma projeleri için de geçerli. İlerlemek için gerekenlere sahipsiniz, ancak önemli ayrıntıları kaçırmamak için yeterince yavaşladığınızdan emin olun.

Bu hafta sonu, Boğa burcunda gerçekleşecek olan yeni ay sizin için evle ilgili temaları daha da öne çıkaracak. Aile üyeleriyle veya aile olarak gördüğünüz arkadaşlarınızla rahatsız edici konuşmalar veya dinamikler arasında yolunuzu bulma yeteneğiniz sizi şaşırtabilir. Önemli olan, ihtiyaçlarınızı ifade ederken veya sınırlarınızı belirlerken, hissettikleriniz konusunda dürüst ve şeffaf olmak olacak. Egonuzu kontrol etmeye çalışın; bırakın sevgi size yol göstersin.

Balık & Yükselen Balık

16 Mayıs’ta yönetici gezegeniniz Jüpiter Koç burcundan ayrılıp önümüzdeki 12 ay boyunca kalacağı Boğa burcuna geçiyor. Jüpiter’in Boğa burcundaki varlığı, doğanızla uyum sağlar ve iletişim/yaratıcılık alanınızı harekete geçirir. Bu geçişi şu anda burcunuzda bulunan ikinci yönetici gezegeniniz Neptün ile birleştirdiğinizde, hayal gücünüzün tavan yaptığını göreceksiniz. Tüm yıl boyunca olduğundan daha fazla ilham almış hissedebilirsiniz!

15-18 Mayıs tarihleri arasında duygusal açıdan daha yoğun hissedebilirsiniz çünkü ayın karanlık dönemine geçiyoruz. Ardından Boğa burcunda gerçekleşecek olan yeni ay, önümüzdeki altı ay boyunca yaratıcı enerjinizi nereye yönlendirmek istediğiniz konusunda daha spesifik olmanıza yardımcı olacak.

Bu hafta sonu belirlediğiniz yeni ay niyetleri muhtemelen bu yılın geri kalanında sizi destekleyecektir. Çünkü Jüpiter de hedeflerinize ulaşmanızı sağlamak için sizi destekliyecek. Bu yüzden niyetlerinizi şimdiden belirlemeye başlayın.

Kaynaklar
astroloji, haftalık burç yorumları