Haftalık Gökyüzü Raporu (1 Haziran – 7 Haziran 2020)

Tutulma mevsimi geldi çattı! Hoş geldin tutulmaların ayı Haziran.

Ardı ardına üç tutulma bizi bekliyor. Ve ilk tutulma 5 haziran Cuma gecesi.

Tutulmalar olayların hızlandığı zamanlardır. Çok sayıda tutulma çok sayıda olay, çok sayıda gelişme ve çok sayıda haber anlamına geliyor. 5 Haziran Cuma gecesi 22:12’de gerçekleşecek Ay tutulması ile başlayacağız. Ay tutulması yazısı için beklemede kalın. 🙂

Pazartesi gününden başlayarak, bu ayın ilk haftasını, gökyüzünün rehberliğinde gelin hep birlikte inceleyelim.

1 Haziran Pazartesi

Ay, gün boyunca terazi burcunda ilerliyor olacak. Ay’ın terazi burcunda bulunduğu zamanlar, hayatımızda hak, hukuk, adalet ve eşitlik temalarının etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Gün genelinde olumlu bir enerji akışı var. Ay’ın Güneş ve Venüs ile uyumlu açıları, özel ve sosyal ilişkiler, alışverişler ve bakımla ilgili planlarımız açısından bugünü değerlendirebiliriz. Önemli kişilerle görüşmeler, başvurular ve başlangıçlar açısından da uygun bir gündeyiz.

2 Haziran Salı

Günün büyük çoğunluğunda Ay Terazi burcunda ilerliyor. Hak, hukuk ve adalet, eşitlik konularının vurgu kazandığı bir gündeyiz, dün olduğu gibi.

Ay’ın Plüton ve Jüpiter ile dik açılarının etkili olduğu öğle saatlerine kadarki zaman diliminde gergin ve zorlu bir atmosferde olacağız. Çekişmelere açık olabiliriz. Sakin bir tutum sergilemek faydamıza olacaktır. 13:39-19:05 saatleri arasında Ay boşlukta ilerliyor. Girişeceğimiz veya beklediğimiz işler konusunda kararsız kalabilir; işler havada kalabilir. Bu yüzden ayın boşlukta olduğu saatlerde yeni işlere girişmemeliyiz.

19:05’te Ay Akrep burcuna giriyor. Gece saatlerinde Ay-Satürn karesi de etkinleşiyor. Uyku güçlüğü çekeceğimiz bir gece olabilir. Kendimizi rahatlatan faaliyetler bu açının etkilerini azaltacaktır.

İlgini çekebilir: Rahatlama Zamanı: Burcuna Göre Hangi Aktivite Seni Rahatlatır?

3 Haziran Çarşamba

Gün boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Duygusal anlamda olayların iç yüzünü görebileceğimiz bir zaman dilimindeyiz.

Venüs-Mars karesinin etkili olduğu gün ekseninde ilişkilerde zorlanabilir, gerginlikler yaşayabiliriz. Estetik operasyonlar ve girişimler açısından uygun bir günde değiliz. Sabahın erken saatlerinde kesinleşen Ay-Merkür üçgeninin ardından Ay’ın Uranüs ile karşıt açıya doğru ilerliyor olması, erken saatlerde alınan kararların uygulanmasında güçlük yaşayacağımızı gösteriyor. Kreatif fikirler bize cazip gelebilir. Fakat aklımıza estiği gibi hemen uygulamak iyi fikir olmayabilir! Ay-Mars üçgeninin etkili olduğu akşam saatleri spor ve yürüyüş, enerji dengeleme çalışmaları yapmak için uygun gözüküyor.

Güneş-Venüs inferior kavuşumu bugün gerçekleşiyor. Güneş-Venüs kavuşumunun gerçekleşeceği 20:43 civarında özel bir enerji akışı var. Venüs Güneş’in kalbinde!

4 Haziran Perşembe

Günün büyük çoğunluğunda Ay Akrep burcunda ilerliyor. Çocuklar, gençler ve onların eğitimleri, spor ve sanatsal aktiviteler aktifleşiyor. Bu alanda gelişmeler hız kazanabilir.

Günün ilk yarısında Ay’ın rahat açıları var. Dolayısıyla işlerimizin rahat akacağından söz edebiliriz. Ay’ın sırasıyla Neptün, Plüton ve Jüpiter ile uyumlu açıları ile birlikte manevi ve ruhsal konular ve seyahatlerle ilgili konularda daha kolay ilerleyebilir, güzel gelişmeler yakalayabiliriz. 14:36-20:16 saatleri arasında Ay boşlukta (açısız) ilerliyor. Yeni girişim ve eylemlerde bulunmamakta fayda var.

20:16’da Ay Yay burcuna geçiyor. Ardından Satürn ile 60 derecelik açı yapacak. Olgun ve tecrübeli kişilerle ilişkiler ve fikir alışverişi noktasında güzel gelişmeler yakalayabiliriz.

5 Haziran Cuma

Gün boyunca Ay, Yay burcunda ilerliyor. Hizmetliler, çalışanlar, memurlar, sağlık hizmetleri ve sağlık hizmetlileri, askeri gündemle ilişkilendirilen 6. ev aktifleşiyor. Dolayısıyla bu alanlarda gelişmeler beklenebilir.

Merkür-Uranüs 60’lığının etkili olduğu gün genelinde yaratıcı fikirlerle dolabiliriz. Yeni bir şeyler yazmak, bilgi aktarmak ve fikir alışverişlerini değerlendirebilmek için güzel bir gündeyiz. Merkür-Kiron karesinin etkili olduğu günün ikinci yarısında zihinsel yorgunluk veya fazla iletişim yüzünden baş ağrılarına açık olabiliriz. Ay-Venüs karşıtlığı ile birlikte ilişkilerde duygusal zorlanmalar yaşanabilir.

22:12’de Ay tutulması gerçekleşiyor. Tutulmanın ardından Ay-Mars karesi ile birlikte, kazalara, yangınlara, yaralanmalara ve zorlanmalara açığız. Tedbirli hareket etmekte fayda var.

6 Haziran Cumartesi

Gün boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Ay-Neptün karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde, zihnimizde karmaşık düşüncelerin dolanması olası gözüküyor. Kararsızlıklar yaşayabiliriz, yanlış kararlara açık olabiliriz.

Gün genelinde (07:10 – 22:44) Ay boşlukta ilerliyor. Dolayısıyla girişeceğimiz veya beklediğimiz işler henüz kararsız ve boşlukta kalabilir. Yarıda kalmış işlerimizi gözden geçirmek için uygun zamanlar diyebiliriz. Gökyüzü bize risk almaktan ve gerginlikten uzak durmamız gerektiğini gösteriyor. Sakin kalmaya çalışalım. Güneş-Mars karesinin etkileri de devrede olacak. Zorlu bir gündeyiz. Agresif ve enerjimizi sömüren kişilerden uzak duralım! 22:44’te Ay Oğlak burcuna geçiyor.

7 Haziran Pazar

Pazar günü boyunca Ay, Oğlak burcunda ilerliyor. İkili ilişkiler, anlaşmalar veya anlaşmazlıklar, hukuki konular, paylaşımlar, ortaklıklar ve evlilikler ile ilgili konular aktifleşiyor.

Ay-Uranüs üçgeninin etkili olduğu öğle saatlerine kadarki zaman diliminde sürpriz gelişmelerin meydana gelmesi olası. Ay-Merkür karşıtlığının etkili olduğu öğle saatleri sonrasında fikir beyanı özgürlüğünün baskılanma hissi ve söz dalaşmaları yüzünden duygusal manada korunmasız hissedebiliriz.

 

astroloji, gökyüzü raporu, günlük burç yorumları, haftalık burç yorumları
Kaynaklar