Kadınların Sürükleyici Hikayelerini Konu Alan 6 Film Önerisi

Bu Kadınlar Günü’nde birbirinden sürükleyici, eğlenceli ve ilham verici hikayeleri olan bu kadınların maceralarına eşlik etmek ister misin? Öyleyse film listen hazır! İyi seyirler.

1. Hustlers (Dolandırıcılar)

Yapım Yılı: 2020

IMDb: 6,3

Yönetmen: Lorene Scafaria

Oyuncular: Constance Wu, Jennifer Lopez, Julia Sties

Ramona, Destiny ve Diamond bir gün Wall Street’te çalışan müşterilerini soyma kararı alır. Bunun bir çeşit anahtara sahip olarak banka soymak olduğunu düşünür ve harekete geçmeye başlarlar. Planları karşılığını verir ve azimli kadınlar lüks hayatı yaşamaya başlayarak savurganlık dalgasına sürüklenirler. Ancak açgözlülük içten içe onları ele geçirmeye başladığında, dostluklar tehdit altına girer ve kanun güçlerinin tehdidi giderek yaklaşmaya başlar…

İlgini çekebilir: Güçlü Kadınların Severek İzleyeceği İham Veren 5 Dizi&Film Önerisi

2. My Best Friend’s Wedding (En İyi Arkadaşım Evleniyor)

Yapım Yılı: 1997

IMDb: 6,3

Yönetmen: P.J. Hogan

Oyuncular: Julia Roberts, Dermot Mulroney, Cameron Diaz

Karşı cinsteki iki yakın arkadaş olan Michael ve Julianne, birbirlerine bir söz verirler: Eğer 28’lerinde hala kimse ile evlenmemişlerse birbirleriyle evleneceklerdir. Julianne 28’ine yaklaşmaya başlayınca, Michael’i araması gerektiğini ve anlaşmalarının sona erdiğini söylemesi gerektiğini düşünür. Bu esnada Michael Julianne’ı arayarak dört gün sonra evleneceğini haber verir. Düğün hazırlıklarına yardım etmek için hemen Chicago’ya gelen Julianne düğüne 3 gün kala bu evliliğin gerçekleşmemesi için elinden ne gelirse yapacaktır.

3. Anna Karenina

Yapım Yılı: 2012

IMDb: 6,6

Yönetmen: Joe Wright

Oyuncular: Keira Knightley, Jude Law, Saoirse Ronan

1874 yılında genç ve güzel Anna Karenin, yaptığı evlilikle St. Petersburg’un yüksek sosyetesi içerisinde çok iyi bir konuma sahip olmuştur. Kocası Karenin, Rus siyasetinin de önemli isimlerindendir. Bir gün erkek kardeşi Oblonsky’den, eşi Dolly ile arasını düzeltmesini isteyen ve onu Moskova’ya çağran bir mektup alır. Bu yolculuk esnasında tanıştığı Kontes Vronsky’nin garda kendilerini karşılayan oğlu, genç subay Vronsky ile aralarında bir kıvılcım çakar. Moskova’da karışık aşk üçgenleri arasında düzenlenen büyük bir dans balosunda herkesin bakışları Vronsky ve Anna’nın üzerinde toplanır.

Anna, karşı koyamadığı bir aşka doğru sürüklenirken, Vronsky’den kaçıp St. Petersburg’a ve aile yaşantısına dönmesi, ne hakkında çıkan dedikoduları engelleyebilir ne de yüreğinde duyduğu aşkı. Bu arada eşi Karenin, Anna’yı uyarır; halkın gözünde bir skandala yol açmıştır. Aşkı seçen kadına karşı Rus halkının iki yüzlülüğü de çok geçmeden ortaya çıkacaktır.

İlgini çekebilir: Kadınlar İçin İlham Verici 5 Film Önerisi

4. Pretty Woman (Özel Bir Kadın)

Yapım Yılı: 1990

IMDb: 7,0

Yönetmen: Garry Marshall

Oyuncular: Richard Gere, Julia Roberts, Ralph Bellamy

Son derece varlıklı bir iş adamı olan Edward, gösterişli olmasına rağmen sahte şeylerle örülü hayatından oldukça sıkılmıştır. Kendisini sokaklara attığı bir sırada Vivian isimli oldukça çekici bir sosyetik hayat kadınına rastlar ve o geceyi birlikte geçirirler. Bu sırada ilginç bir karar alırlar. Bir hafta boyunca birlikte olup sevgili gibi yaşayacaklar, bir haftanın ardından da yollarını ayıracaklardır. Bu süreç boyunca ikisinin hayatında da büyük duygu değişimleri olur.

5. Roman Holiday (Roma Tatili)

Yapım Yılı: 1953

IMDb: 8,0

Yönetmen: William Wyler

Oyuncular: Gregory Peck, Audrey Hepburn, Eddie Albert

Bir ülkenin güzeller güzeli genç prensesi olan Ann, uzun bir Avrupa seyahatine çıkar. Roma’ya vardığında ise sahip olduğu hayattan iyice sıkıldığını fark eder. Gereksiz protokoller, sahte nezaketler ve prenses olmanın getirdiği zorunluluklardan bunalan genç kadın doktor tarafından verilen bir sakinleştiriciyle durumu atlatmaya çalışır. İlacı aldıktan sonra şehre iner ve sokaktaki hayatı keşfetmeye başlar. Tam da bu anda etkisini gösteren ilacın belirtileri yüzünden bir bankta sızan prenses, paparazzilik yapan Joe Bradley tarafından bulunur. Kadını evine götüren Joe, onun bir prenses olduğundan habersizdir. Ertesi sabah uyandıklarında ise tüm şehir prensesin ortadan kaybolduğu haberiyle çalkalanmaktadır.

İlgini çekebilir: Güçlü Kadınların Hayatına Güç Katacak 16 Alışkanlık

6. Room (Gizli Dünya)

Yapım Yılı: 2016

IMDb: 8,1

Yönetmen: Lenny Abrahamson

Oyuncular: Brie Larson, Jacob Tremblay, Sean Bridgers

24 yaşındaki Joy, 7 yıl önce Old Nick dediği bir adam tarafından kaçırılmış ve o günden bu yana Old Nick’in evinin arkasındaki küçücük bir kulübede tutsak olarak yaşamaktadır. Old Nick’in devamlı tecavüzlerine maruz kalan Ma, bu 7 yılın son 5’ini, Nick’ten doğan oğlu Jack ile geçirmiştir. Gerçek dünyayı hiç bilmeyen oğlununun bazı yalanlarla gerçeği öğrenmesini engellemeye çalışsa da bir gün gerçek dünyayı da tanıması gerektiğini anlar.

Bu hapis hayatından binbir güçlükle kaçarak ailesinin yanına sığınan Joy için şimdi bir başka zorlu sınav başlayacaktır. Gerçek hayatla hiç karşılaşmamış Jack’i yepyeni bir hayata adapte edebilmek, aynı zamanda kendi hayatına da kaldığı yerden devam edebilmek.

Kaynaklar