Terazi Burcunda Yeni Ay ve Burçlara Mesajları (26 Eylül 2022)

26 Eylül Pazartesi günü gökyüzünde yeni ay var! Bu yeni ay bize hangi mesajları veriyor? Hangi burçlar için hangi temalar öne çıkıyor? Birlikte göz atalım!

Bugün 02 derece Terazi burcunda bir yeni ay var. Karşısında 3 derece Koç burcunda Jüpiter. Yükselen ise 20 derece Yengeç. Yeni ay, haritanın tam da en dip noktasında. Kendimize bazı soruları sormakta fayda var.

Hayatımda eksik olan ne var?

İçimde beni huzursuz eden ne var?

Bir türlü dengeye oturamamış, sağlamlaşmamış, netleşmemiş neler var?

Şu an öngöremediğin, kestiremediğin konular olabilir. Her zaman vardır. Yaratımda bile önce karanlık vardı. Yeni ay da karanlık zamandır. Ama o karanlık, aynı yaratımdaki karanlığın içinde parlayan ışık gibi yeni doğumlara gebe. Çünkü karanlık içinde bütünün bilgisini taşır. Hiçlik; hiç değildir, her şeydir. Bu yeni ay da işte böyle dolu dolu.

Niyet etmek, yenilenmek için muhteşem bir Yeni ay!

Bilmediğin, göremediğin bir zamanda olsan da tohumunu ek. Niyetini belirle. Yaratımda, önce manalar vardı. Ses vardı, sonra cisimlendi. Şimdi sen de mananı oluştur. Cisimlenecek niyetini ek.

Işığın ışık olması için karanlığa, karanlığın karanlık olması için ışığa ihtiyacı var. Her şey zıttı ile var bu alemde. Her şey bir ama ikili gözükür. Biz bile birini ararız bütünleşmek için. 

Yeni ay 2 derece Terazide. 2 dualiteyi anlatır. Karşısında, 3 derece Jüpiter var. 3 ise 1 ile 2 yi tamamlayan, eril ile dişili tamamlayan ilahi rakamdır. Jüpiter korumadır, ilahi bilgidir. Kendinde olmayan dediğin ne varsa dön bak, çözümü de orada. Problem varsa çözümü ile var oluyor. Bunu görmeye niyet et. Tamamlanmayan neler varsa bütünlenmesine niyet et ve manalarının ete kemiğe bürünmesine katkıda bulun. Hayatının bundan sonrasının ilk bölümü başlıyor.

Bütünün hayrına olsun.

İlgini çekebilir: Haftalık Burç Yorumları ( 26 Eylül – 2 Ekim 2022)

Yeni Ay ve Burçlara Mesajları (26 Eylül 2022)

Koç burcu

Bir yere kadar gelip tıkandığın bir nokta olabilir. İlerleyemiyormuş gibi hissedebilirsin. O kadar yol gittin ama göremediğin bir engel ile boğuşuyor gibi olabilirsin. Eğer öyle ise bunun nedeni “beraber” olmanın, “beraber” hareket etmenin güzelliğini deneyimleme zamanının gelmesi. İzin ver elinden tutsunlar.

Boğa burcu

Bir sonraki adımını bildiğin rutinlerin seni güçlü kılıyor gibi gelebilir. Her şey dönüşür, hiçbir şey sabit kalmaz. Senin de şimdi yeni bir düzen, yepyeni bir rutin oluşturmanın zamanı geldi. Yeni olan, eskinin daha iyi versiyonudur. O yüzden endişelenme. Yeniye yer aç.

İkizler burcu

En üste çıkmak için aradaki basamaklara da basmak gerekir. Senin için şimdi esas hedefe giden yoldaki ara basamakları tırmanma zamanı geldi. Bu adımların her biri sana güzellik katacak. Eğlenceli bir merdivendesin. Keyfini çıkar.

Yengeç burcu

Nostaljik tarafını kullanmanın vakti geldi. Geçmişte edindiğin tecrübeler, deneyimler şimdi geleceğini inşa etmende yararlı olacaktır. Olaylara sadece duyguların ya da sadece mantığın ile değil, ikisini bir arada kullanarak yaklaşmalısın. İkiliği kullanmayı öğren. Sonrasında hep özlemini çektiğin tamlık hissini bulabileceksin.

Aslan burcu

Her zaman en doğru kararı vermeye alışıksın. Hatta başkaları için de kararlar vermeye alışıksın. Bu sefer başkalarını dinlemeyi deneyimlemeye ne dersin? Daha sonraki karar sürecini geliştirecek bazı deneyimlerin olabilir. Başkalarının sana ilham olmasına izin ver.

Başak burcu

Bu sefer terzi kendi söküğünü dikecek. Başkalarına yaptığın yardımlar, kolaylaştırdığın hayatlar; hepsi aslında kendine, kendini ispatlamak içindi. Çok olan, kolay olan kolaylıkla gerçekleştirilen şey değersiz değildir. Ya bir yetenek sonucudur ya da bir sürü denemenin ve hatanın sonucudur. Artık kendini takdir etme zamanın geldi.

Terazi burcu

Herkes biraz yarımdır. Herkes dışarıdan birileri veya bir şeyler ile tamamlanmaya çalışır ama aynı zamanda kendi içinde bir bütün olduğunu unutur. Herkesin kendini görmeye, bilmeye ihtiyacı var. Sen de içindeki seni bekleyen yarın ile buluşmalısın. Şimdi, başkalarını düşünmeden kendine ne istediğini sorma zamanı.

Akrep burcu

İçinde biriken bir sürü soru var. Sanki bir araya gelemeyecek kadar ayrık düşünceler, duygular var. Biraz daha derinden bakarsan, biraz daha dinlersen altındaki ortak temayı bulacaksın. O zaman her şey anlamlı hale gelecek. Gökkuşağının farklı renkte ama bir olması gibi.

Yay burcu

Önünde farklı yollar var. Biri sağa, biri sola gidiyor gibi. Herhangi birinden yola başladığında göreceksin ki o yollar kıvrıla kıvrıla birleşiyorlar. Şimdi sadece bir adım at ve sonrasında en iyi bildiğin şeyi yap. Sentezle. Dolayısı ile bir seçim değil sıralama yapmalısın.

Oğlak burcu

Zirveye çıkan herkesin yalnız olmasına gerek yok. Koskoca dünyada en az senin kadar emek vermiş, düşmüş ama kalkmayı ve yola devam etmeyi bilmiş birileri var. Hatta bunların hiçbirini yaşamasa da bilen, bilge ruhlar var. Yanında onlara yer aç. Sana ışık tutacak birileri var.

Kova burcu

Gözünle gördüğün, kulağınla duyduğun her yerde; adaleti, yeniyi aradın. Sordun, soruşturdun, itiraz ettin, adım attın. Şimdi bütün bunları kendin için yapma zamanın geldi. Kendine daha adil, dengeli, yeniliklerle dolu bir dünya kurabilirsin. Belki olduğun yerde değil. Belki de hiç düşünmediğin bir şekilde.

Balık burcu

Bu aralar en çok konuştuğun konular, en çok verdiğin tavsiyeler neler? Şimdi ayna karşısına geç ve onları kendine söyle. Başkalarının seni nasıl gördüğünü değil, senin onlara kendini nasıl gösterdiğini düşün. Değişim zamanın geldi.

 

Kaynaklar
astroloji, burç yorumları, burçlar