Yengeç Burcunda Dolunay ve Burçlara Mesajları (7 Ocak 2022)

Her zaman istediğin şey, istediğin şekilde olmuyor. Kızıyorsun, bağırıyorsun, üzülüyorsun, küsüyorsun. Her zaman istediğin şey için adım atmıyorsun. Hayal olarak bırakıyorsun. Bazen istediğin şeyin üzerinde bile durmuyorsun. Bilinçaltının derinliklerine, daha sonra kendiliğinden ortaya çıkmak üzere ittiriyorsun. Bazen de istediğin şeyin ne olduğunu bilmiyorsun, can sıkıntısı ile dolaşıyorsun. Ve bazen ne hissedeceğini de bilmiyorsun, kendine yabancılaşıyorsun.

Belki bunların hepsi sana anormal geliyor olabilir ama yaratılan düzende oldukça normal. Zaten koşturuyordun. Pandemi geldi, artık rahatlama, yavaşlama, “Fırsat bu fırsat kendine dönme zamanı” dedin, online koşturmalar başladı. Yavaşlamak ve kendini anın içinde tutmak ne kadar da zor! Öğrendin. Aslında doğal olan “an”, uzmanlaşılması gereken bir kavram oldu.

Aslında kendini hep bir aynadan izledin. Ayna karşısında kolye, küpe takmak bazen ne kadar zor, fark ettin mi? Elini sağa mı sola mı götürmen gerekiyorun kararını vermek kafa karıştırıcı olabiliyor. İşte hayatını, kendi tarafından değil de karşı tarafın gözü ile yaşamaya çalıştığında, sola gitmen gerekirken sağa gidebiliyorsun. Yolunu şaşırabiliyorsun.

Hayata başkalarının değil kendi gözünden bak.

Bu Yengeç Dolunayı, bakış açını değiştirmen gerektiğini ortaya çıkarıyor. Belki de yanlış olan olaylar değil, senin bakış açın. Belki yansımalar seni yanılttı. Kendi gözlerinle gördüğünde, kendi duyularınla algıladığında hayat bambaşka olacak. İşte o zaman orada duran yolları fark edecek, hayatının altının üstünden daha iyi olduğunu anlayacak, seni neyin mutlu ettiğini hissedeceksin.

Kendi pusulan, kendi deniz fenerin olacaksın. Ters giden her şeyin aslında ters olmadığını, tam da olması gerektiği gibi olduğunu, ters yöne gidenin sen olduğunu ve artık kendin olarak kolayca, doğru bir şekilde nasıl ilerleyeceğini anlıyor olacaksın. Sana ve hayatına yabancı gibi görünen bazı durumları, kişileri, evin yapacaksın, mutlulukla.

Bütünün hayrına olsun.

7 Ocak Dolunay ve Burçlara Mesajları 

Koç burcu

Göçmen kuşlar da hep aynı yerde kalamazlar. Uçmayı, özgür olmayı, rüzgarı, hareketi severler ama zamanı geldiğinde gidecekleri limanı da bilirler. Senin de hayatında demir atacağın, dinleneceğin bir liman olmalı ve onun ne olduğunu bulma zamanın geldi.

Boğa burcu

Bu Dolunay belki sakinlik, dinginlik getiren, gerçekleri görmeyi sağlayan bir hadise olsa da senin için harekete geçirici etkisi var. Ne zamandır direndiğin, daha iyi bir olasılığın var olduğunu reddettiğin konuları tekrar önüne getiriyor olacak.

İkizler burcu

Kavramlar senin için önemli, değer yargıları da öyle. Yaşamımızın her anında aynı yargılar ile devam edemiyoruz. Bu Dolunay ile şimdiye kadar senin için çok önemli olan değerlerinin artık o kadar önemli olmadığını ve yerine yenilerini koyma zamanının geldiğini göreceksin.

Yengeç burcu

Bu dolunay, senin için önemli. Kendini ne kadar zorladığını, zaman zaman kendine ne kadar acımasızca davrandığını, herkesten beklediğin o koşulsuz, büyük sevgiyi kendine göstermediğini, dolayısıyla kendine nasıl davranıyorsan karşı tarafın da sana aynı şekilde yaklaştığını idrak edeceksin.

Aslan burcu

Güçlü, eğlenceli görüntünün arkasında saf sevgiyi arayan bir çocuk olduğunu fark ettiğin ve içindeki çocuk ile tanışma fırsatı yaratabileceğin bir dolunay. Aslında o çocuk ne olursa, ne yaparsa gerçekten yüzünde güller açıyor? Cevabını bulduğunda bu seni çok daha güçlü ve özgür kılacak.

Başak burcu

Hedeflerin, gelecek planların gerçekten sana mı ait? Olması gerekeni mi tasarlıyorsun yoksa olmasını istediklerini mi? Gökyüzü, “olması gerektiği gibi” olduğunu düşündüğün isteklerinle yüzleşip onları yenilemek için sana güzel bir fırsat sunuyor.

Terazi burcu

Geçmişte yaşanan her şeyi geçmişte bırakabilir misin? Her an yeni bir an deyip sıfırdan başlayabilir misin? Aldığın kararları, kaynağı sana ait olmayan düşünceleri bırakıp kendi değerlerin, kelimelerin, düşüncelerin ve kararların ile yeniden deneyebilir misin?

Akrep burcu

Rüyaların dilini henüz çözmediysen, şimdi çözmeye çok yakınsın. Kendinle rüyalar aracılığıyla iletişim kurabilirsin. Hayatını daha da anlamlı kılacak şey her ne ise onu bulmaya çok yaklaştın. Hatta onu görmeye ve tutmaya hazırsın.

Yay burcu

İnsan, yaşadıklarını belli duygularla harmanladığında anı oluşturur. Şimdi hangi durumlara, hangi kişilere, hangi duygularla yaklaşacağına bir bak. Sanki duyguların değişiyor. Bazıları artık seni üzmezken, bazıları heyecanlandırıyor olacak. İzin ver hislerin yer değiştirsin.

Oğlak burcu

Anlık yaşadığın olayların ötesinde belli rutinlerle çok daha huzurlu olabileceğini fark edeceksin. Bu gözlemle birlikte eylemlerini gözden geçirecek ve kendine yeni yollar, yeni yöntemler, hayatına anlam katacak düzenler oluşturacaksın. İşte bu senin için yeni bir his.

Kova burcu

Hayatında anlık yaşadığın olayların ötesinde belli rutinlerle çok daha huzurlu olabileceğini fark edeceksin. Bu gözlemle istemeden de her zaman yaptığın eylemleri gözden geçirecek ve kendini yeni yollar, yeni yöntemler, yeni ama hayatına anlam katacak düzenler oluşturacaksın ve bu senin için yeni bir his.

Balık burcu

Eğer başkalarının ne dediğini çok dinlemezsen, kendi vesveselerinin sesini kısabilirsen, şimdiye kadar aldığın kararlardan pişman olmayı bırakabilirsen, kısaca kendini serbest bırakabilirsen, o kadar güzel kanatlanacaksın ki… Hayatındaki güzelliklerin kilidi bir bir açılıyor ve sen bazılarını ilk defa görüyor olacaksın.

Kaynaklar
astroloji, burç yorumları, dolunay