Aslan Burcunda Yeniay ve Burçlara Mesajları (28 Temmuz 2022)

28 Temmuz Perşembe günü gökyüzünde Yeniay var! Bu yeniay bize hangi mesajları veriyor? Hangi burçlar için hangi temalar öne çıkıyor? Birlikte göz atalım!

Sıklıkla duyduğumuz bir cümle: İçindeki çocuğa sahip çık. İyi de kim bu içimdeki çocuk? Nedir, ne yapar, büyümez mi? “Ben” diyebildiğimiz tarafımızdır içimizdeki çocuk. Kalbimizi ısıtırcasına gülümsetmek için neye ihtiyacımız olduğunu bilen yanımızdır. Kırılgandır, hemen olsun ister. Ne olursa olsun ister. Orada da devreye yetişkin yanımız girer. Evrenin her yerinde, her anında olduğu gibi burada da denge gerekiyor.

Kendimize öyle programlar, hayatlar inşa ediyoruz ki yetişkinlikte sıkışıp kalıyoruz. Bunun da olması gereken olduğuna inanıyoruz. O yüzden, ne kadar çok statüye sahip olsak da, ne kadar refah içerisinde olsak da, hatta her ne kadar ihtiyaçlarımızı giderebiliyor olsak da bir şeyler eksik kalıyor. İnsan büyüdükçe renkler soluyor sanki. Hepimizin bunu düşündüğü zamanlar olmuştur.

İçimizdeki çocuğun kendini hatırlatacağı bir Yeniay!

İşte 28 Temmuz Perşembe günü gökyüzünde, içimizdeki çocuğun ”Hey, artık beni de dinle!” diye haykırdığı bir Yeniay var. Bu Yeniay 5 derece Aslan burcunda gerçekleşiyor. 5, Aslan’ın doğal sıralamasındaki yeridir. 5. ev içimizdeki çocuğun evidir. Bizi neyin eğlendirdiğini anlatır. Diğer yandan 5, Merkür ile de bağlantılıdır ki Yeniayın haritasında Merkür, Ay Düğümleri ile kare açıda. Bu arada yükselen Kova.

İçimizde hapis ettiğimiz çocuğun mutlu olmayı sonuna kadar hak ettiğini ve bunun için yetişkin tarafımızın bazı alanlarda özgürleşmesi gerektiğini anlatan bir gökyüzü açısı var. Bu Yeniay bize şunu hatırlatacak: Bazen mantıklı olan doğru olmayabiliyor. Bazen öyle evirmeler, çevirmeler yapıyoruz ki doğruymuş gibi kendimizi inandırıyoruz. Sonuç, yine bir şeyler eksik. Peki, tamam olduğunda ne olur? Huzur ve hafiflik. Durduk yere bir gülümseme konur dudağımıza.

Bu arada Jüpiter de retro hareketine hazırlanıyor. Bu retro ise bize bazı bakış açılarının değişmesi gerektiğini hatırlatacak. Bizi engelleyen kök inançları bulmak için önümüzdeki birkaç ay gökyüzünde güzel enerjiler olacak. Mars, Kuzey Ay Düğümü ve Uranüs Boğa burcunda haritanın 3. evinde değiştirilmesi için gereken enerjiyi ve yönlendirmeyi sağlıyor olacak.

Mutsuz olduğunuz ya da gerçekten mutluluğu hissedemediğiniz, nasıl ilerleyeceğinizi bilmediğiniz konulara dönün bir bakın. Fakat bu sefer kendinize “Ben nasıl olsun isterdim?” diye sorarak bakın.

Bütünün hayrına olsun.

İlgini çekebilir: Haftalık Burç Yorumları (25 – 31 Temmuz)

28 Temmuz Yeniay ve Burçlara Mesajları

Koç burcu

İçinde güzel mi güzel bir çocuk var. Onun sesini dinle. Yeni heyecanlar, yeni maceralar seni bekliyor. Şimdi, her zaman en iyi yaptığın şeyi yap ve yeni olanı başlat.

Boğa burcu

Hayatının hakimi olmayı deneyimlemek için önünde çok güzel fırsatların var. Şimdi, kendine yeni hayatın için sapasağlam bir temel atma zamanı geldi.

İkizler burcu

Yeni yeni düşünceler, kararlar var zihninde. Bir tarafta da yaşananlar var. Senin dışında gelişen koşullara iyi bak; aradığın yönlendirmeler ve mesajlar orada olacak.

Yengeç burcu

Kendini sevdiğin bir arkadaşın olarak gör. Nasıl ki seni aradıklarında koşa koşa onların yanına gidiyorsun. İşte şimdi de kendine aynı özeni gösterme zamanı.

Aslan burcu

Ertelediğin, nasıl olsa olmaz dediğin, içten içe yapamam dediğin neler varsa listeni çıkar ve yapmaya başla. Bu yeniay ile birlikte kolaylıkla olduğunu göreceksin.

Başak burcu

Koşturan hep sen oldun. Şimdi içindeki aslan kral kükremeye başlıyor. “Benim için şunu yapmana ihtiyacım var.” demeyi deneyimlemenin zamanı geldi.

Terazi burcu

Şimdiye kadarki tecrübelerin, ideallerin seni bir yere kadar getirdi ama sanki ötesi var. Bunu hissediyorsun. İşte şimdi olduğun yeri aşmak için yeni planlar yapma vakti.

Akrep burcu

Yeni bir sayfa açılıyor. Akrep’in Anka Kuşu gibi küllerinden yeniden doğma zamanı geldi. Bunu yaparken neleri yaktığını unutma. Yeni halinde onlara ihtiyacın yok.

Yay burcu

Soruların var, cevaplarını bildiğin. Şimdi, görmezden gelmeyi tercih ettiğin cevaplar, sana kendilerini gösterecek. Bakış açını değiştirdiğinde yepyeni bir dünya göreceksin.

Oğlak burcu

Senin için hep bir şeyler eksik. Peki daha iyisi için neler mümkün? Bu Yeniay ile birlikte mümkün olanın en iyisine sahip olduğunu ve diğerlerinin de olması gerektiği şekle nasıl getireceğini biliyor olacaksın.

Kova burcu

Senin kadar özgür bir ruhun da tutunduğu bazı dallar var. Güven bize; zaman zaman onların da değişmesi gerekir. Senin için yine bir özgürleşme zamanı. Hayatında bir şeyler şekilleniyor ve yeni limanlar seni bekliyor.

Balık burcu

Kurban da, kahraman da, yargıç da sensin. Her ne role bürünürsen bürün, bu senin özünü değiştirmez. Hayatında oradan oraya sürüklendiğini düşünüyorsan, üstlendiğin rollerden sıyrıl ve sadece sen olmayı dene.

Kaynaklar
astroloji, burç yorumları, yeniay