Haftalık Burç Yorumları (10 – 16 Ocak 2022)

Pazartesi sabahına biraz sendromlu uyansak da öğleden sonra Ay’ın Boğa burcuna geçmesi ile birlikte rahatlayacağız. Belki yavaşlayacaksınız; fakat yaptığınız işlerden keyif almaya başlayacaksınız. Salı günü ani duygusal değişimler söz konusu olabilir. Sonrasında ise niyetlerinizi, duygularınızı ya da manevi ihtiyaçlarınızı bastırma yoluna gidebilirsiniz. Bunun yerine, duygularınızı özgürce yaşamayı seçmenizde fayda var.

Çarşamba günü Mars ile Neptün arasında kare açı var. Hayal kırıklıklarınızı, öfke ile açığa çıkarabilirsiniz. Diğer bir yol ise bu enerjiyi, hayallerinize ulaşmak için adım atmaya cesaret ederek kullanabilirsiniz. Su kazalarına dikkat etmekte fayda var. Perşembe günü oldukça sosyal, bol muhabbetli bir gün olabilir. Yardımlaşmak için güzel bir enerji var. Yardıma ihtiyacı olanlara destek olabilirsiniz.

Cuma günü yılın ilk Merkür retrosu başlıyor. Gelecek planlarınız ile ilgili aldığınız kararları gözden geçirmenizde fayda var. Cumartesi günü, gün sert enerjiler ile başlasa da akşama doğru daha yumuşak enerjiler aktifleşecek. Ailenizle, sıcak bir Cumartesi akşamı planlamak için çok ideal. Pazar günü ise Güneş-Plüton kavuşumu var. Özellikle, kariyer, gelecek ve sorumluluklarınız ile ilgili radikal değişimlerin habercisi olabilir.

Haftanın burçlara mesajların birlikte göz atalım.

Koç burcu

Satürn’ün buradaki yolculuğunda, sosyal çevrenizdeki kişiler hakkında yüzleşmeler yaşamış, gelecek planlarınıza daha gerçekçi bakmak durumunda kalmış olabilirsiniz. Şimdi ise aldığınız kararların üzerinden geçmenin vakti geldi. Güneş-Plüton kavuşumu ile de kariyerinizde radikal değişiklikler yapabilirsiniz. Eğer istiyorsanız bunun tam zamanı! Bununla beraber, statü değişimi için de potansiyeliniz son derece yüksek.

Boğa burcu

Geçtiğimiz dönemde kariyeriniz ile ilgili bazı zorlanmalar, patronlarla mücadele, işe daha fazla emek harcama söz konusu olmuş olabilir. Şimdi yaptığınız görüşmelerin üzerinden geçebilirsiniz. Yanlış anlaşılmaları ya da hataları gidermek için güzel bir dönem. Güneş-Plüton kavuşumu ile yurtdışı, eğitim ve seyahat konuları ile ilgili değişimler söz konusu olabilir. Bu dönemde, hayatınızı daha anlamlı hale getirmek için yeni düzenlemeler yapabilirsiniz.

İkizler burcu

Meşhur Merkür’ümüz yılın ilk retrosuna başlıyor. Bakış açınızı, inanç kalıplarınızı ve kırmızı çizgilerinizi gözden geçirmek için ideal bir dönem. Bununla birlikte seyahat planlarında ya da eğitim konusunda bazı aksaklıklar söz konusu olabilir. Güneş-Plüton kavuşumu ile bu dönemde bütçenizi çok dikkatli yönetmeniz gerekiyor. Fazla harcamaya meyil olabilirsiniz. Aynı zamanda sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir dönem; bağışıklığınızı güçlü tutun.

Yengeç burcu

Şimdiye kadar aldığınız kararları gözden geçirip revize etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Fakat bu revizyon sonucu hayatınızda radikal değişimler yapmak istiyorsanız, Merkür retrosunun bitmesini beklemenizde fayda var. Güneş-Plüton kavuşumu ile ilişkinizi masaya yatırabilir, yapılması gereken ne ise netleştirmek adına değişimlerden yana olabilirsiniz. Bu dönemde bazı ilişkiler bitecektir; bazılarınız için ise yeni başlangıçlar söz konusu olacaktır.

Aslan burcu

Bu hafta, hayatınızdaki kişiyle uzlaşmacı olmanızda fayda var. Zira önümüzdeki dönem, sizin için yanlış anlaşılmalara oldukça açık bir dönem olacaktır. İlişkiniz ya da ortaklıklar ile ilgili yeni kararlar almak için bu dönemin bitmesini beklemenizde fayda var. Güneş-Plüton kavuşumu ile iş, iş yeri ya da çalışma arkadaşlarınızla ilgili değişimler söz konusu. Patili dostlarınızın sağlığına dikkat edin; tabi kendi sağlığınıza da… Bu dönemde günlük işlerinizi, rutinlerinizi değiştirebilirsiniz.

Başak burcu

Bu dönemde, iş hayatınızda yanlış anlaşılmalara son derece açık olacaksınız. İş hayatınız ile ilgili kararlarınızı iyice düşündükten sonra vermenizde fayda var. Çalışma arkadaşlarınızla olan ilişkilerinize özen gösterin. Güneş-Plüton kavuşumu ile ilişkilerde dönüşüm yaşanabilir. Cinsel sağlığınıza dikkat. Çocuklarınız ile ilişkinizi iyileştirmek için uygun bir dönem. Borsa gibi spekülatif alanlarda para kaybı yaşama olasılığınız var.

İlgini çekebilir: Kimdir Bu Başaklar? Başak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu

Bu dönemde hayatınızdaki kişi veya çocuklarınızla uzlaşmacı olmanızda fayda var. Yanlış anlaşılmalara karşı oldukça açık bir dönem olacaktır. Yaratıcılığınızı yazarak, çizerek ya da anlatarak körükleyebilirsiniz. Güneş-Plüton kavuşumu ile eviniz ile ilgili radikal değişiklikler yapabilirsiniz. Yıkım, tadilat işleri için bu enerjiyi verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Akrep burcu

Meşhur Merkür’ümüz yılın ilk retrosuna başlıyor. Bu dönemde, ailedeki kişiler ile tartışmalar söz konusu olabilir zira tartışmalara çok açıksınız. Sözlerinizin iğneleyici olmasından kaçınmaya çalışın. Evinizle ilgili bazı kararları almak için acele etmeyin. Güneş-Plüton kavuşumu ile yakın çevrenizde bazı değişiklikler yaşanabilir. Yer değişikliği, taşınma söz konusu olabilir.

İlgini çekebilir: Akrep Burcunu Tanıyalım: Akrep Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Yay burcu

Merkür retrosuyla birlikte kendinizi doğru ifade etme, anlaşılma, anlatma konularında bazı problemler yaşanabilir. Bu dönemde yeni kararlar almak için acele etmeyin. Eğitim alanında bazı aksilikler yaşanabilir. Güneş-Plüton kavuşumu ile gelirinizde radikal değişimler olabilir. Kendinize olan güveninizi kibire kaçmadan sağlıklı bir şekilde kullanabilirseniz, gelirinizde olumlu değişimler yaşanabilir.

Oğlak burcu

Merkür retrosunun etkisiyle bu dönemde yapabilecekleriniz ve yetenekleriniz konusunda çekimser kalabilir, maddi endişelere sahip olabilirsiniz. Güneş-Plüton kavuşumu ile kendinize yepyeni bir sayfa açabilirsiniz! Yapmak istediğiniz ama ertelediğiniz maddeleri tek tek gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz; tabi maddi endişeniz önüne geçmez ise.

Kova burcu

Merkür retrosunun etkisiyle kendinizi ifade etme konusunda problem yaşayabilir, birçok konuda kararsız kalabilirsiniz. O yüzden yeni kararlar yerine daha önce aldığınız kararları, düşünceleri değerlendirmenizde fayda var. Güneş-Plüton kavuşumu ile bastırdığınız ya da şimdiye kadar gün yüzüne çıkmamış bazı psikolojik problemler, endişeler, vesveseler ortaya çıkabilir. Bu fikirleri temizlemek için güzel bir dönem.

Balık burcu

Yaratıcılığınız bu dönemde oldukça aktif. Bol bol yazın, okuyun, içinizden geldiği gibi konuşup anlatın. Güneş-Plüton kavuşumu ile sosyal çevrenizde bazı değişimler söz konusu. Bazı arkadaşlıklar bitebilir; yerine yeni ve güzel dostluklar inşaa edilebilir. Bununla birlikte gelecek planlamalarınızda birtakım revizeler yapmak için son derece uygun bir zaman dilimi.

Kaynaklar
astroloji, haftalık burç yorumları