Haftalık Burç Yorumları (24 – 30 Nisan 2023)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 24 – 30 Nisan haftalık burç yorumları!


Güneş 25 Nisan Salı günü görev gezegeni Satürn’le bağlantı kurarak sorumluluklarımıza karşı olumlu bir bakış açısını kurmamıza yardımcı oluyor. Bu dönemde size altından kalkamayacağınızı hissettiren konular olursa işi bilenlere fikir danışmaktan çekinmeyin.

Bu hafta sahip olduklarınız adına minnettarlığı harekete geçirmek için de harika bir zaman. Ayağınızı frenden çekerek yavaşlayıp etrafınızdaki güzellikleri görebilirsiniz. Ancak Perşembe günü Aslan burcundaki ilk çeyrek ay bazı engeller çıkarabilir. Diğer insanlar ve egoları yolunuza çıkabilir veya kendinize olan güveniniz sarsılabilir. Unutmamalısınız ki bu zorluk kalıcı ya da aşılamaz değildir. Bu sürecin doğal bir parçasıdır. Önemli olan devam edebilmek.

İyi haftalar dileriz! İşte güneş ve yükselen burcunuza göre önümüzdeki haftadan bekleyebilecekleriniz…

Haftalık Burç Yorumları

Koç & Yükselen Koç

Geçen haftaki tutulmadan sonra harekete geçmek, öğrendiklerinizi eyleme dökmek ve hayatınızı önemli ölçüde değiştirmek için öğrendiğiniz dersleri kullanmak için sabırsızlanıyor olabilirsiniz. Hemen harekete geçmezseniz önemli bir fırsatı kaybedeceğinizden, bu anı yakalayamazsanız bir daha yakalayamayacağınızdan endişe ediyorsunuz. Ancak bu tür bir düşünce sizi yalnızca korkutur ve aceleci kararlar almaya iter. Bu hafta yeni fikirlerin filizlenmesine zaman tanıyın. Bir süre duygularınızla baş başa kalın. İhtiyacınız olduğu kadar yavaşlayabilir, hedeflerinizi sakin bir biçimde gözden geçirebilir, plan yapabilirsiniz. Endişelenmeyin, hiçbir şey için geç kalmayacaksınız. Bununla birlikte, önümüzdeki dört hafta boyunca finans alanınız ön planda olacak; bu nedenle zamanınızı, dikkatinizi veya paranızı nereye yatırmaya hazır olduğunuzu düşünün.

Boğa & Yükselen Boğa

Bu hafta olaylar tahmin ettiğiniz gibi gitmeyebilir. Beklediğiniz gibi sonuçlanmayan konuşmalar yapabilirsiniz. Günleriniz sizi şaşırtıcı yerlere götürecek ve etrafınızdaki dünyayı yeni biçimlerde deneyimleyeceksiniz. Ancak bu sizi ürkütmesin çünkü sürprizler yıkıcı olmak zorunda değildir; tatlı, ilgi çekici veya heyecan verici olabilirler. Sıradan günleri eğlenceli hale getirebilirler. Şu anda hayatınızın şeklinden memnun değilseniz, rutinden bu kopuş size iyi gelecektir. Her gün tadını çıkarabileceğiniz basit zevklerle dengeyi bulabilirsiniz.

İkizler & Yükselen İkizler

Kendinizi tükenmiş hissediyorsanız, enerjiniz, zamanınız ve hatta arkadaşlığınızla ilgili bazı taleplere “hayır” demenin zamanı geldi. Reddetmek muhtemelen size başta iyi hissettirmeyecektir. Kendinizi sınırladığınızdan veya bencil davrandığınızdan endişelenebilirsiniz ama yine de gerektiğinde reddedebilmek önemlidir. “Hayır” demek bazen “evet “lerinizin daha anlamlı olmasını sağlar. Bu hafta yavaşlayın ve iç dünyanızda zaman geçirin. Ayrıca yönetici gezegeniniz Merkür’ün geri hareketi, yeni bir alışkanlık yaratmak için size mükemmel bir fırsat sunuyor. Bunu değerlendirmeye ne dersiniz?

Yengeç & Yükselen Yengeç

Son zamanlarda hayatınızın bazı bölümleri belirsizdi; belki de büyük bir taşınma veya ilişki değişikliği üzerinde düşünüyordunuz. Bu hafta netleşmek için acele ediyor olabilirsiniz. Dış etkenler durumu gerçekten acil hale getiriyor olabilir, ancak belirsizliğe olan tahammülsüzlüğünüzün de bu aciliyet üzerinde etkisi var. Dolayısıyla sizin işiniz bu baskıya olabildiğince direnmektir. Emin olana kadar bir yola girmeyip temkinli adımlar attığınızda kendiniz için doğru seçimi yapacaksınız. Bununla birlikte sosyal ağlar ve arkadaşlık alanınız bir süre odak noktanız haline gelecek. Sizi aydınlatan insanlara ulaşın ve anlamlı bağlantılar kurun. Gardınızı indirmeniz ve başkalarına karşı biraz savunmasız olmanız sorun değil.

Aslan & Yükselen Aslan

Bazen hayatınızdaki insanların dünyayı tam olarak sizin gördüğünüz gibi görmediğini unutuyorsunuz. Entelektüel olarak bunun böyle olduğunu bilseniz bile, insanların kendilerini sizinle aynı şekilde ifade ettiklerini, sizinle aynı şeylerden rahatsız olduklarını, aynı tür jestlerin onlara sevildiklerini hissettirdiğini varsaymak yine de kolaydır. Bu hafta, bu yaklaşımın çatışmaya yol açması muhtemel. Şaşırtıcı veya sinir bozucu olsa bile, insanlara farklı olmaları için alan tanıyın. İnsanların nasıl “olması” gerektiğine dair fikirlerinizi serbest bıraktığınızda, ilişkileriniz çiçek açacaktır.

Başak & Yükselen Başak

Uzun süredir iddialı, uzun vadeli bir hedef için çalışıyorsanız, kaçınılmaz olarak tökezlediğiniz ve kendinizden şüphe duyduğunuz, belki de başaramayacağınızdan korkmaya başladığınız bir nokta gelir. Yeterince güçlü veya cesur olmadığınızdan, belki de gerekenlere sahip olmadığınızdan endişelenirsiniz. Bu hafta, kafanızın arkasında size pes etmenizi söyleyen olumsuz sesi dinlemeyin. Bu sesi yenmek ya da değerli olduğunuzu kanıtlamak zorunda değilsiniz. Siz yolunuza devam ettiğiniz sürece gerisi gelecektir. Ayrıca önümüzdeki dört hafta boyunca genişleme alanınıza yapılan vurgu, ufkunuzu genişletmenizi, fırsatları değerlendirmenizi ve her fırsatta yaratıcılığınız üzerinde çalışmanızı öneriyor.

Terazi & Yükselen Terazi

Bu dönemde kendinizle ilgili şüpheye düşüyor veya karmaşık duygular besliyorsanız, bu duyguları gömmek yerine ortaya çıkarın, görün ve varlıklarını kabul edin. Yanlış bir yola saptığınızı ya da şüpheli bir karar verdiğinizi fark ettiğinizde bunu görmezden gelmek cazip gelebilir. Kötü bir karar verdiğinizi kendinize itiraf ederek kendinizi savunmasız hale getirirsiniz; bunun yerine her şeyin yolunda olduğu konusunda ısrarcı olmak daha kolay görünür. Ancak bu hafta kendinize karşı dürüst ve cesur olmaya çalışın. Hayat yanlış adımlar, düzeltmeler ve geri dönüşlerle doludur. Bu bir arıza değil, anlaşmanın bir parçasıdır. Gerçekten ne istediğinizi keşfetmenin bir yolu da ne istemediğinizi deneyimleyerek öğrenmektir. Fikrinizi değiştirmekte utanılacak bir şey yoktur.

Akrep & Yükselen Akrep

Siz hep başkalarının göremediğini görürsünüz. Çevrenizdeki insanlar çekici bir dış görünüşe aldanabilirken siz altındakiyle ilgilenirsiniz. Ancak bu hafta, sizin bile her zaman haklı olmadığınızı unutmayın. Dahası, her zaman haklı olmak zorunda değilsiniz. Bazen ilk izleniminiz hatalı olabilir. Bazen bir durumu doğru okumak için ihtiyacınız olan bilgiye sahip değilsinizdir. Bu, algılama yeteneğinizi kaybettiğiniz ya da artık içgüdülerinize güvenemeyeceğiniz anlamına gelmez. Bu sadece insan olduğunuz anlamına gelir. Ayrıca bu dönem, benlik duygunuzu kimin güçlendirdiğini ve kimin enerjinizi tükettiğini netleştirmeniz açısından oldukça uygun. Merkür bu alanda geri gittiğinden, herhangi bir iletişimi yeniden gözden geçirmek için mükemmel bir zamandasınız. Kim sizi parlatıyor ya da canlı hissettiriyor ve canlılığınızı destekliyor? Duygusal veya karizmatik bir kişi bu dönemde hayatınıza girebilir.

Yay & Yükselen Yay

İşler istediğiniz gibi gitmediğinde, ilk içgüdünüz genellikle dramatik bir değişiklik yapmaktır; işinizden ayrılmak, yeni bir şehre taşınmak, geçmişinizi temizlemek ve yeni bir başlangıç yapmak gibi. Cesur hamleler yapmaktan korkmuyorsunuz ve bu size iyi hizmet ediyor. Ancak şu anda, küçük ayarlamalarla başlamayı deneyin. Tüm hayatınızı kökünden değiştirmek yerine, günlerinizi nasıl geçirdiğinizi değiştirebilirsiniz. Sıfırlama tuşuna basmak yerine, bir iki küçük değişiklik yapın. En büyük, en yıkıcı eylemlerle başlamak zorunda değilsiniz. Rotanızı belirleyin ve odaklanın. Sosyal medyada zaman geçirmek, bu dönemde odağınızı bölecektir. Belki bildirimleri kapatabilirsiniz. Küçük adımlarla başlayıp yukarı doğru ilerleyin. Uğruna mücadele etmeye değer bir hedefiniz olduğunda, başaramayacağınız hiçbir şey yoktur.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Bazen ne kadar sıkı çalıştığınıza şahit olan insanlar bunu zevk aldığınız için yaptığınızı düşünürler. Belki kısmen doğrudur ama hikayenin tamamı bu değildir. Gerçekte, kendinizi mecbur hissettiğiniz için bu kadar çok çalışıyorsunuz, çünkü size göre kalıcı bir rahatlık, güvenlik ya da zevk bulmanın tek yolu bu. Felsefeniz kendi şansınızı kendiniz yaratmanız gerektiği yönünde ve görünüşte kucağınıza düşen iyi şansa şüpheyle yaklaşma eğilimindesiniz. Ancak bu hafta, yeterince çalışmadığınızı düşündüğünüz için mutluluğu geri çevirmeyin. Onu hak etmek için bir şeyler yapmak zorunda değilsiniz. Biraz çabasızlığı deneyimleyin. Sadece var olduğunuz için hak ettiğiniz güzellikleri görmeye çalışın.

Kova & Yükselen Kova

Normalde sabırsız bir insan değilsiniz, ancak bu hafta hiçbir şey sizin için yeterince hızlı ilerlemiyor gibi hissetmeniz mümkün. Tam olarak istediğiniz geleceği hayal edebiliyorsunuz ve oraya ulaşmak için harcayacağınız emek gözünüzü korkutmuyor. Yalnızca, size göre her şey çok uzun sürüyor. Yoldaki her adım verimsiz, dayanılmaz derecede yavaş geliyor. Şimdilik, süreci hızlandırmak için yapabileceğiniz çok fazla şey olmadığını kabul etmeniz gerekebilir. Dönem, yavaşlama dönemi. Ayağınızı gazdan çekmek ve rahatlamak sizin için garip bir şekilde zor olabilir, ancak yapabileceğiniz en iyi şey denemektir.

Balık & Yükselen Balık

Kendinizi kararsız hissettiğinizde başkalarından fikir almak yardımcı olabilir. Saygı duyduğunuz insanlar devam etmeniz için size gereken cesareti verebilir. Size yol gösterebilir ve dışarıda ne tür güzel olasılıklar olduğunu anlatabilirler. Ancak nihayetinde, kendiniz için seçim yapmak zorundasınız. Nasıl yaşamak istediğinize karar vermek yalnızca size kalmış. Bu hafta kendinize şunu sorun: Herkesin ne yaptığına bu kadar dikkat etmeyi bıraksaydınız, kendiniz için ne yapmak isterdiniz?

astroloji, haftalık burç yorumları
Kaynaklar