Süper Dolunay ve Burçlara Etkileri (7 Mayıs 2020)

7 Mayıs 2020 Perşembe günü saat 12.45’te Akrep burcunda gerçekleşecek olan Dolunay, bu senenin üçüncü ve son Süper Dolunayı olacak. 7 Mayıs’taki bu Dolunay aynı zamanda Flower Moon olarak biliniyor. İlkbaharın gelişi, doğanın uyku evresinden çıkışı ile müjdeleniyor. Doğa yeniden canlanıyor!

Tabiat ananın sonbaharda geri çekilerek kendini ölümün kollarına bırakması ve aynı zamanda bu teslimiyetle kendisini yeniye açmasında olduğu gibi bizler de 7 Mayıs’ta Akrep burcunda gerçekleşecek olan Dolunay’da teslim olmayı öğreneceğiz. Böylece önümüzdeki aylarda yeni başlangıçlar yapabilecek, hayatımızda yeni olana daha fazla yer açabileceğiz.

Akrep burcunun 17. derecesinde gerçekleşecek olan Dolunay, Sabian Sembollerine göre “Sonbahar Zamanının Odunsu Renklerini’’ simgeliyor, bu da geride bırakmayı ifade ediyor.

Hepimiz bu pandemi sürecinde biraz takıntılı bir hale büründük, kaygı seviyelerimiz tavan yaptı. Artık mental olarak kendimizi toparlama ve bu yaşadığımız travmaları geride bırakma vakti. Tedbirimizi alarak yeni düzene ayak uydurma zamanı geldi.

Peki Süper Dolunay burçları hangi konularda etkileyecek?

Koç

Bu Dolunay ile beraber, maddi konular ön planda olacak. Borçlarınızı kapatmak için bir yol bulabilirsiniz. Para konularında başkalarından destek görebilirsiniz. Yatırımlarınız daha hızlı sonuç verebilir. Aşk hayatınız ise şanslı etkiler barındırıyor. Partneriniz var ise aranızdaki çekim artış kazanacak.

Boğa

Bu Dolunay’da ilişkiler ön planda olacak. Uzun süredir kendinizi karantinaya aldığınız şu günlerde partneriniz veya flörtünüzle aranızın açıldığını düşünebilirsiniz. İkili ilişkilere bu aralar daha fazla özen göstermeniz ve varsa sorunları masaya yatırmanız gerekiyor. Sağlığınız ise çok iyi, iştahınız biraz daha fazla açık olabilir.

İkizler

Bu Dolunay’da kulağınıza hiç hoşlanmayacağınız sözler gelebilir. Aniden sinirlenip parlayabilirsiniz. O nedenle özel olan konuları herkesle paylaşmamalı ve bu gibi durumlarda sakinliğinizi korumalısınız. Aşk ve ilişkilerde ise duygu yoğunluğunuz artabilir, mantığınız devre dışı kalabilir.

Yengeç

Bu Dolunay’da gökyüzü aşk ve ilişkilerde duygusal olabileceğinizin sinyalini veriyor. Kıskanç tavırlar sergileyebilirsiniz. Daha mantık çerçevesinde ilerleyerek sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Bunun yanında çocuğunuz varsa onunla ilgili güzel haberler duyup gururlanabilirsiniz.

Aslan

Bu Dolunay’da biraz daha agresif olabilirsiniz. Yakınınızdaki kişilere karşı ters cevaplar verebilirsiniz. Dikkatli olmanızda fayda var. Sağlığınız gayet yerinde hatta bu aralar iştahınız oldukça açık.

Başak

Bu Dolunay’da eğitim hayatınızda ve öğrenme alanında şanslı bir dönemdesiniz. Ancak her şey ayağınıza kolay bir şekilde gelmiyor elbette. Çalışarak, çabalayarak hakkınızı alıyorsunuz. Başladığınız işlerde sonuç alacağınız bir döneme giriyorsunuz.

Terazi

Bu Dolunay’da maddi konularda biraz zorlanmalar gözüküyor. Bu aralar kesinlikle riskli işlere girişmemelisiniz. Paranızı ölçülü kullanmalı ve harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Çünkü havaların güzelleşmesiyle kıyafet ve aksesuar alışverişlerinin ayarını kaçırabilirsiniz. Aşk hayatınızda ise hareketli bir dönem yaklaşıyor. İnişler çıkışlar ve duygusal yoğunluk yaşayabilirsiniz.

Akrep

Burcunuzda meydana gelecek Dolunay’da sevdiklerinizi istemeden de olsa kırabilirsiniz. İş yoğunluğunu özel hayatınıza yansıtabilirsiniz. Ancak kırdığınız kişilerin gönlünü almayı bilmelisiniz. Yalnız Akrepler ise ani kararlar alabilir. Bir anda evlilik veya nişan gibi kararlar alabilirsiniz. Ya da eski mevzularla kafanız bulanabilir. Dikkatli olmanızda fayda var.

Yay

Bu Dolunay’da sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Örneğin spor yaparken ani hareketlerden kaçınmanızda fayda var. Bunun yanında Dolunay’da aklınızda beliren şeyler başınıza gelebilir, hisleriniz kuvvetli olabilir.

Oğlak

Bu Dolunay’da aşk hayatınız güzelleşiyor. Yalnızlar bu dönemde yeni bir ilişkiye adım atabilir. Evli olanlar mutluluklarını çocukla taçlandırabilir. Uzun bir ilişkisi olanlar ise romantik anlar geçirebilir. Kısaca aşk ve ilişkileriniz alanında destekleniyorsunuz.

Kova

Bu Dolunay’da üstlerinizle fikir ayrılığı yaşayabilirsiniz. Çok fazla ters cevaplar vermemenizde, uyumlu olmanızda fayda var. Yoksa bu işten en çok sizlerin canı sıkılır. Aman dikkat! Sükuneti elden bırakmayın!

Balık

Bu Dolunay’da modunuz biraz düşebilir. Olumsuzlukları düşünmek yerine olaylara iyi yanından bakmalısınız. Bu günleri evinize, yarım kalmış işlerinize ayırabilirsiniz. Aşk hayatınız ise biraz durgun geçiyor ancak güzel günler sonbahar aylarında kapıda olacak!

İlgini çekebilir: Rahatlama Zamanı: Burcuna Göre Hangi Aktivite Seni Rahatlatır?

Kaynaklar
astroloji, dolunayın etkileri