2023 Dekorasyon Trendleri ile Taze Bir Başlangıç

Yeni yıla yaklaşırken eminim ki çoğumuzun ruhu umutla doluyor. Geçtiğimiz seneyi uğurlamak ve yeni yıla güzel bir giriş yapmak için harekete geçiyoruz. Aslında yeni yıla nasıl girdiğimiz kadar devamını nasıl getirdiğimiz ve ondan ne kadar verim alabildiğimiz de çok önemli. Vaktimizin büyük çoğunluğunu evde geçirdiğimizi düşünürsek de ev dekorasyonumuzun hayatımıza katkısını geri plana atmamak gerekir. O halde evimizi her anlamda yeni yıla hazırlanmaya ne dersiniz? 2023 dekorasyon trendleri ile yeni yıla taze bir başlangıç yapmaya hazır mısınız?

Yaşam alanınınızı arındırarak taze bir başlangıç yapın.

Bu yıl hepimiz için oldukça zorlayıcı ve can sıkıcı haberler ile geçti. Kötü enerji, canlıları ne kadar etkiliyorsa cansız nesnelere de bir o kadar etkiler ve siner. Bu yüzden ilk önce evimizin enerjisini temizlemeli ve ağırlık yaratan her ne varsa kurtulmayı deneyebiliriz. Örneğin, giymediğiniz giysilerinizi ihtiyaç sahiplerine verebilir ve bu sayede ruhunuzu da şifalandırabilirsiniz. Evde görmek istemediğiniz vadesi dolan eşyalarınızı da yenileyerek değerlendirebilirsiniz. Evinizde tütsü yakarak ve iyi niyetlerinizi sesli bir şekilde dile getirerek kötü enerjilere veda edebilirsiniz.

Sürdürülebilir tasarım anlayışı ile tasarruflu evler

Dünya’nın gündeminde olan tasarruf anlayışı bu yıl evlerimiz için de geçerli olacak. Yeniye yatırım yapmaktansa eski olanı dönüştürmek daha çok hoşunuza gidebilir. Kendin yap fikirleri ile harika dönüşümler gerçekleştirebilir ve bu sayede ruhunuzu da besleyebilirsiniz. Aynı zamanda atıklar konusunda çevre bilincini evlerinizde de hissederek çevreye daha duyarlı bireyler haline gelebiliriz.

Renklerin enerjisini arka plana atmayın.

Pantone Renk Enstitüsü, 2023 yılının rengini kırmızı alt tonlu ‘Viva Magenta’ olarak belirledi. 

Alışılmış renk tonların dışında bir renk seçilerek aslında bu yılın kabuklarımızı kırmak ve daha cesur adımlar atmak için harika bir yıl olacağı gözler önüne serildi. Yoğun bir renk olduğu için bunalmamak adına evimizde büyük objelerde değil ama aksesuarlarda kullanarak cesur seçimler yapabiliriz. Ek olarak krem, bej gibi açık tonda renkleri eve yayarak dengeli bir tasarım gerçekleştirebilirsiniz.

Yumuşak ve kıvrımlı hatlar bu yılın modası olmaya devam ediyor!

Oval hatların her zaman iyimser ruh halini yansıttığı ve mental olarak insana iyi geldiği bilindik bir gerçek. Aslında 2022 içinde de oldukça kullanılan oval hatlı mobilyalar 2023 yılında da moda olmaya devam ediyor. Rahatlık hissi veren teddy kumaşlar, doğallığı yansıtan jüt halılar, mümkün olduğunca doğadaymış hissi veren bitkiler kullanarak pozitif enerji yayan bir ev dekorasyonu ile bu yıl kendinizi şımartabilirsiniz…

Şimdiden 2023 yılının hepimiz için hayallerimizi gerçekleştirip, hedeflerimize ulaşabildiğimiz harika bir yıl olmasını dilerim.

dekorasyon önerileri, yeni yıl dekorasyonu
Kaynaklar