Haftalık Burç Yorumları (19-25 Nisan 2021)

Haftaya Güneş’in ve Merkür’ün Boğa burcuna geçişi ile başlıyoruz. Hayattan keyif almaya bakın. Güzel bir yemek, şahane bir çiçek kokusu, rengarenk kalemler, kıyafetler, hoş bir seda… İçerisinde bulunduğumuz pandemi günlerine rağmen hepsi hayatın aslında yaşamaya değer olduğunu ve ne kadar da güzel olduğunu hatırlatsın.

Maddi imkanlar daha fazla aklına düşebilir. Neyi nasıl bir araya getireceğini düşünebilirsin. Burada sabit fikirlilik tuzağına dikkat etmekte fayda var. İştahın artabilir, aman yediklerine dikkat et. Cuma günü ise Venüs, Uranüs ile kavuşurken Mars, Yengeç burcuna geçecek. İkili ilişkilerde özgürlük, isyan, monotonluktan kaçış temaları ön planda olurken, maddi konularda ani beklenmedik olaylar yaşanabilir, dikkat etmekte fayda var. İlişkilerde de ani başlangıç ve bitişler yaşanabilir. İlişkine renk katmak için elinden geleni yapmalısın. Bu arada duygularını ifade etmekten de çekinmemelisin. Yoksa yanlış zamanda yanlış dozda yanlış kişiye patlayabilirsin. Pek sevimli gözükmeyeceksin, ben söylemiş olayım. İşler sarpa sarabilir.

İlgini çekebilir: Hangi Gezegen Neyi Temsil Eder? Gezegenlerin Gerilemesi (Retro) Ne Anlama Gelir?

Cumartesi günü ise tam bir karma günü. Seni zorlayan ya da inisiyatifin dışında yaşanan bazı olayları iyi analiz et, orada birtakım sınavların var, basiretli davranmalısın. Aynı anda yaşanacak Merkür-Uranüs kavuşumunu vizyoner düşünme enerjisi olarak kullanırsan rahatlıkla değişime kucak açabilirsin. Aksi takdirde tuhaf ve ütopik düşünceler ile bir yere varamayabilirsin. Pazar günü ise hem Venüs’ün hem de Merkür’ün Satürn ile karesi olacak. Fikirleri iletme ve keyif aldığınız aktiviteleri yapma konusunda engeller ile karşılaşabilirsiniz. Bu enerjiyi verimli kullanmanın yolu kafanızdaki düşünceleri somutlaştırmak, uzun vadeli kararlar almak, ilişkinizi gözden geçirip bir üst seviyeye çıkarmak ya da eğlendiğiniz aktiviteleri olabildiğince yapmaya çalışmak olacaktır.

Koç burcu

Kendini maddi güvence açısından değerlendirmek isteyebileceğin bir hafta. Para akışını ele almak isteyebilirsin. Aynı zamanda öz güveninde artış yaşanırken kendini sana pek uymayan bir tembellik içerisinde de bulabilirsin. Biraz yavaşlayıp hayattan ve yaptıklarından keyif almayı tercih edebilirsin. Ani para giriş-çıkışı yaşanabilir. Ekstra gelen bir para ekstra çıkan bir harcamaya denk gelebilir. Evde bazı gerilimler yaşanabilir. Bunun nedeni duygularını, kızgınlıklarını, kırgınlıklarını bastırman olacaktır. Bunları yanlış zamanda yanlış dozda ortaya çıkartabilirsin.

Boğa burcu

Olaylara bu sefer hep yaptığın gibi duygusal boyuttan değil, mantık çerçevesinden bakmayı ve değerlendirmeyi deneyimleyebilirsin. Zihinsel anlamda yoğun bir döneme giriyorsun. Kendini daha ön planda, daha göz önünde bulabilirsin. Popülerliğin artıyor. Ne istediğini bildiğin, öz güveninin arttığı bir hafta. İlişkilerde ani başlangıçlar ve bitişler yaşanabilir. Birden aşk kapıyı çalabilir. Sadece iletişimsel olarak söylenmesi gerekenleri söylediğinden emin olmalısın. Bazı şeyleri gizlemeye çalıştığın müddetçe sıkıntılar yaşayabilirsin.

İlgini çekebilir: Burçların Tahammül Edemediği Davranışlar: Hangi Burcu Ne Çileden Çıkarır?

İkizler burcu

Yaptığın iyi şeyleri, yeteneklerini ve becerilerini objektif olarak değerlendiremeyebilir, kendine hak ettiğin değeri veremeyebilirsin. Bu anlamda yakın çevrenin geri bildirimleri önemli olacaktır. Onları dinlemelisin. Bu dönemde biraz daha izole ve yalnız kalmak isteyebilirsin ama bu dönem verimli bir dönem olacaktır. Farklı bir bakış açısı yakalayabileceğin ve aydınlanma ile sonuçlanan bir sorgulayış içerisine girebilirsin.

Yengeç burcu

Yeni kazançlar yakalamak için bazı plan, programlar yapabilir; sosyal çevren ile daha yoğun bir iletişim kurabilirsin. İçinde bulunduğun grup içerisinde popülerliğin artacak. Kendini sivriltebileceğin bir dönem. Hatta onlara liderlik bile edebilirsin. Farkını rahatlıkla gösterebileceğin fırsatlar yakalayabilirsin. Kendi motivasyonlarını gerçekleştirebilmek için adımlar atabilirsin. Bu arada sakarlıklara dikkat etmende fayda var.

Aslan burcu

Geleceğe dönük bazı kararlar alabilirsin. Bu kararlar uzun vadeli olacaktır. Terfi alabilir, içinde bulunduğun toplum üzerinde daha otoriter ve popüler hale gelebilirsin. Otorite figürlerinden destek görebilirsin. Tanınma şansın yüksek. Yaşanacak gelişmeler ani olacaktır. Bununla beraber arkadan iş çevirebilecek gizli düşmanlıklar söz konusu olabilir. Dikkatli olmanda fayda var.

Başak burcu

Hayatının genelini ilgilendirecek kararlar alabilir ya da aldığın kararları sorgulayabilirsin. Yurt dışına çıkabilir, yeni bir amaç edinebilir veya yeni bir eğitime başlayabilirsin. Bulunacağın yeni yerlerde romantik buluşmalar, tanışmalar yaşanabilir. Bazı arkadaşların ile gerilim yaşayabilirsin. Bunun dışında, onlara olan duygularını açıkça belirttiğin müddetçe problem yaşanmayacaktır.

İlgini çekebilir: Kimdir Bu Başaklar? Başak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu

Boğaz enfeksiyonları açısından sağlığına ekstra özen göstermende fayda var. Finansal kaynaklarını ya da eşinin maddi yapısını elden geçirmek ve yoluna sokmak isteyebilirsin. Kendinle ya da kariyerinle ilgili ani kararlar alabilir, yeni adımlar atabilirsin. Otorite figürleri ile bazı anlaşmazlıklar yaşayabilirsin. Bazı girişimlerde bulunabilirsin. Annenle ya da anne yerine koyduğun herhangi biri ile duygularını paylaşmaktan çekinme.

Akrep burcu

Bazı karşılaşmalar, tanışmalar yaşanabilir ve bu kişilerden destek görebilirsin. Hayat arkadaşın ile tanışabilir ya da evli isen eşinden özellikle duygusal anlamda destek görebilirsin. Monotona giren bir ilişkin varsa bu rutinden çıkacak yeni küçük dokunuşlarda bulunabilir ya da bulunmak için konuşabilirsin. Bunun yanı sıra inançlar konusunda bazı değişimler yaşayabilirsin. Felsefi tartışmalar yapmak, kendini manevi anlamda daha fazla doyurmak isteyebilirsin.

Yay burcu

Çalışma arkadaşlarınla olan diyaloğun yoğunlaşacaktır. İşinde karar verici bir pozisyon alabilir, fikirlerinle dikkat çekebilirsin. Yemek yeme alışkanlığını değiştirmenden kaynaklı sindirim sisteminde sıkıntılar yaşanabilir. Ani değişimler yapmaktan sakınmalısın. Geçmişte kalan ama takıldığın bazı duygu,düşüncelerden ve zararlı alışkanlıklarından kurtulmak için güzel bir dönem.

Oğlak burcu

Çocuklarınla ya da partnerinle entelektüel anlamda daha fazla etkileşim içerisinde bulunmak, kaliteli vakit geçirmek eğiliminde olabilirsin. Bu demek değil ki romantizm geri planda olacak. Belki de cinsel hayatını renklendirecek adımlar atabilirsin. Eğer ilişkin yoksa yeni bir ilişkiye yelken açabilirsin. Bu tanıdığın biri değil, aniden hayatına girecek biri olabilir. Yeni ya da var olan partnerinle duygusal anlamda etkileşim içerisinde olma konusunda şeffaf olmalısın. Duygularını ve hislerini içine attığın müddetçe anlaşmazlıklar kaçınılmaz olacaktır.

İlgini çekebilir: Kova Burcundaki Dolunayın Hayatımıza Etkileri ve Burcuna Özel Olumlama Cümlesi

Kova burcu

Ailenle entelektüel anlamda daha fazla etkileşim içerisinde bulunmak, kaliteli vakit geçirmek eğiliminde olabilirsin. Evde otoriter bir figür haline gelebilir, ev ahalisini organize etmekten geri duramayabilirsin. Çalışma arkadaşlarınla ise bazı anlaşmazlıklar yaşayabilirsin.

Balık burcu

Fikirlerini daha yaratıcı şekillerde aktarabileceğin bir dönem. Bu süre zarfında yazı yazmak ve kitap okumak iyi gelecektir. Yakın çevren içerisinde popülerliğin artıyor. İletişim becerilerin ile dikkat çekebilirsin. Hem duygusal hem de entelektüel paylaşımlar yapabileceğin yabancılar ile tanışabilirsin.

Kaynaklar
burç yorumları, haftalık burç yorumları, Haftalık Burç Yorumları (19-25 Nisan 2021)