Ruh, Beden, Zihin Dengesini Şifalandırmaya Yardımcı 5 Kitap Önerisi

Uzun bir karantina sürecinin ardından hem bedenimiz hem de duygularımız şaşkına dönmüş olabilir. Hem ruh, hem beden, hem de zihin sağlığınıza iyi gelecek 5 kitap önerisini sizlerle paylaştık.

İyi okumalar!

İnsanın 8 Yeteneği – Gurmukh Kaur Khalsa, Cathryn Michon

Yaratıcılığımızı arttırmayı, daha sağlıklı, daha sevecen ve hislerimize daha duyarlı olmayı öğreten bu kitapta dünyaca ünlü Kundalini Yoga ustası Gurmukh bizlere zihin, beden ve ruh sağlığımızı nasıl dengede tutacağımızı da açıklıyor. Çakralarda oluşan bir dengesizliği ve bunun sonucu oluşan hastalıklara da çeşitli yoga hareketleriyle şifalandırma seçenekleri sunuyor. Çakraları dengelemek ve daha dengeli bir hayat yaşamak konusunda rehber niteliğinde olan bir kitap: İnsanın 8 Yeteneği.

İlgini çekebilir: Keyifle Okuyacağınız 5 Kişisel Gelişim Kitabı

Ev Yapımı Bir Paraşüt – Berrak Yurdakul

Berrak Yurdakul, ilgi çekici karakterleri ile renklendirdiği hikayesinde şu sorunun cevabını arıyor: “Ben diye nitelendirdiğin aslında kim? Zihnin mi? Bedenin mi? Kim?” Kendinizi öfkeli, neşesiz, kaygılı veya mutsuz mu hissediyorsunuz? Bilge büyücü Mama Nono, sizi zihninizle tanıştıracak bir kursa katılmaya davet ediyor: “Mutluluğu Ayağına Getirmek İsteyenler İçin Çok Hızlandırılmış Bir Kurs.” Bu kursta zihninize ve onun çalışma şekline çok daha yakından bakabileceksiniz.

İlgini çekebilir: Hayata Bakışını Tamamen Değiştirecek 3 Kitap Önerisi

Sadeleş Rahatla – Fumio Sasaki

Aynı amaca hizmet etmesine rağmen kendimizi yenisini almaktan alıkoyamadığımız eşyalar olabilir. Bir kere bile giyilmemiş kıyafetler, neredeyse hiç dokunulmamış eşyalar ve daha niceleri… Ruhumuzu yeni nesnelerle besleme yanılgısına düştüğümüz böyle zamanlarda kendimize “dur” dememiz gerekebilir. Sadeleşmek için birçok tüyo öğrendiğimiz bu kitap, minimalist bir yaşama adım atmak isteyenlere kesinlikle iyi gelecektir.

İlgini çekebilir: Minimalizm Amacından Şaştı mı? Minimalizm Ne Değildir?

Yeni Akdeniz Diyeti – Atilla Bektaş, Metin Özata

Obezite ve kronik hastalıkların (tansiyon, şeker, kalp-damar hastalıkları) önlenmesi için seçilen en faydalı beslenme tarzı ve ayrıca UNESCO’nun tarihi miras olarak kabul ettiği Yeni Akdeniz Diyetinin anlatıldığı bu kitap şifa, zindelik, enerji ve güçlü bir bağışıklık isteyenler için birebir.

İlgini çekebilir: Akdeniz Diyeti: “En İyi ve Uygulanabilir Diyet Yaklaşımlarından”

İyileşmenin Şifresi Sende – Dr. Betül Açıkalın

İyileşmenin Şifresi Sende, 6 altın kural dahilinde verdiği tavsiyelerle bedeni arındırıp iyileştirmeyi öğretiyor. İyileşmenin şifresinin şarküteri ürünleri, hazır gıdalar veya abur cuburların satıldığı reyonlardan uzak durmanın (kimyasal içeriklerinden dolayı) ilk kural olduğunu söyleyerek tavsiyelerine başlıyor. Bedeninizi iyileştirmek istiyor ama nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız ‘İyileşmenin Şifresi Sende’ sizin için rehber niteliğinde bir kitap olacaktır.

Kaynaklar
kişisel gelişim kitapları, kitap önerisi