Yılbaşı İçin Evde Yapabileceğiniz 6 DIY Dekorasyon Önerisi

Bu yılbaşında kendi dekorasyonunuzu kendiniz yapmaya ne dersiniz? Vaktimizin büyük bir çoğunluğunu evlerimizde geçirdiğimiz bu pandemi döneminde, size önereceğimiz yapması çok kolay ve eğlenceli olan DIY dekorasyon önerilerini evde yılbaşı ruhuna uygun müzik listeniz ve sıcak çayınız eşliğinde keyifli bir aktiviteye çevirebilirsiniz. Öyleyse gelin başlayalım!

1. Yılbaşı ağacını çerçeveleyin!

Çerçevelerin içerisindeki kartı çuval kağıdı ya da craft kağıtla kaplayın. Beyaz iplerden minik püsküller yaparak 1-3-4’lü sıra olacak şekilde silikon tabancası ya da japon yapıştırıcısı ile yapıştırın. En alta bir dal parçası ya da kabuk tarçın yapıştırarak ağacın gövdesini oluşturun.
Mumluğa da yılbaşı havası katmak için klasik süs toplarının bağlanma kısmını kopartıp daire şekilde birbirine yapıştırın. Aralarına kuru dallar ve yeşil süsler ekleyerek dekore edin.

2. Gingerbread House Garland

Kargo kutularını ev şeklinde kesin. Uni-ball signo broad beyaz kalem ile kapı, pencere, kar, kalp, yaprak şekilleri çizin. Bu kısım tamamen sizin hayal gücünüze kalmış, istediğiniz her şeyi çizebilirsiniz! Daha sonra bu evleri bir sicim ipe silikon tabancası yardımı ile geçirip, duvara ya da kapıya asabilirsiniz.

3. Mermer görünümlü seramik süsler

Hava ile kuruyan seramik hamurunu açıp merdane ile yuvarladıktan sonra, bir kavanoz ya da yuvarlak kalıp yardımı ile kesip şekil verin. Pipet yardımı ile üstlerine asmak için deliklerini açın.
24 saat kadar bekleyip süslerimiz kuruduktan sonra, mermer görünümlü rengi verebilmek için bir kaba su koyarak istediğiniz renkteki ojeyi içine damlatın. Ardından yuvarlak süsleri batırıp çıkartın. İşte hazır! Renkli iplerle yılbaşı ağacına bağlayabilirsiniz.

4. Tarçın çubuklarından yılbaşı ağacı süsü

Tek ihtiyacımız olan 3 parça kabuk tarçın, renkli ip ve makas! Kabuk tarçınların içlerinden ipi geçirin ve en üstten düğüm atın. Kabul tarçınların içi çok açık ise ipi yapıştırabilirsiniz.

5. Koniden yılbaşı ağacı

Yarım daire kesip kenarları birleştirerek koni elde edebilir ya da kırtasiyelerde satılan beyaz köpük konilerden alabilirsiniz. Daha sonrasında zevkinize uygun dilediğiniz renkte iplerle koniyi dolayıp en son ucunu da yapıştırarak bu görünümü elde edebilirsiniz.

6.  Minimal süsler

Yılbaşında biraz daha farklı bir süs görmek isterseniz seramik hamurundan ağaç şekli verdikten ya da kartonu beyaza boyadıktan sonra, siyah kalemle çeşitli şekiller çizerek bu görünümü elde edebilirsiniz.
Kaynaklar
dil yılbaşı süsleri, yeni yıl dekorasyonu, yılbaşı dekorasyonu, yılbaşı kendin yap projeleri