Haftalık Burç Yorumları (10 – 16 Ekim 2022)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 10 – 16 Ekim haftalık burç yorumları!

Pazartesi günü kesinleşecek Venüs-Kiron karşıtlığı, kimimizin ilişkilerini zorlarken kimimizin finansal anlamda zorluk yaşamasına neden olabilir. Bugünü, daha önce yapmak istediğiniz ama ertelediğiniz işler için kullanabilirsiniz. İşlerinizi; karşı tarafa çok fazla ödün vermeden, kendi isteklerinizi geri plana atmadan yapmaya çalışın. Kendinize şefkat göstermeye ihtiyacınız olacak. Salı günü, Merkür Terazi burcuna geçiyor yeniden. Görüşmeler, konuşmalar; daha diplomatik, daha nezaket dolu ve bencil olmayan tarzda olacak. Küslükler bitebilir. Daha önce planlanan programlar gözden geçirilip değiştirilebilir. Öğle saatlerinde sürpriz gelişmeler söz konusu olabilir.

Çarşamba günü, Mars-Neptün karesi kesinleşiyor. Su kazalarına, hatalı ilaç kullanımına dikkat! Onun dışında, ideallerinizin peşinden koşmak ve hayallerinize bir adım daha yaklaşmak için aksiyon alarak bu enerjiyi verimli kullanabilirsiniz. Bugün ayrıca, Merkür-Jüpiter karşıtlığı var. Kibirden ve aşırı riskli planlardan uzak durmanızda fayda var. Perşembe günü, gayet sakin ve güzelken akşam saatlerinde ilişkiler ile ilgili ani ve sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Kimimiz aşkı bulurken kimimiz kopuşlar yaşayabilir. Aşırı para harcamalarına dikkat.  Cuma günü ise yaşanan ani değişiklik sonrası uzun soluklu kararlar alabilir, yatırımlar yapmak isteyebilirsiniz. Nikah, iş anlaşmaları için uygun zamanlar olabilir. Yarım kalan işleri toparlamak, çekidüzen vermek için uygun bir gün.

Gelelim hafta sonuna… Cumartesi günü, güne hızlı bir başlangıç yapacağız. Akşam saatlerine kalmadan işleri bitirmekte fayda var. Zira akşam saatlerini; evde, aileniz ile sakin bir şekilde geçirmek isteyebilirsiniz. Günün yorgunluğunu sevdikleriniz ile bir aradayken atmak güzel olacaktır. Pazar günü, dinlenmek, sıfırlanmak, başlayacak haftaya enerji toplamak için ideal bir enerji var. Bolca bakımlı, evde vakit geçirmeli bir program yapabilirsiniz. Bugünü ayrıca gelecek hedefleriniz ile ilgili hayaller kurarak geçirebilirsiniz.

Keyifli bir hafta dilerim…

İlgini çekebilir: Koç Burcunda Dolunay ve Burçlara Mesajı (9 Ekim 2022)

10 Ekim Haftalık Burç Yorumları

Koç burcu

Sevgili Koçlar, bu hafta duygularınızı ifade edemediğinizi fark edebilirsiniz. Koşturmaktan, hep bir iş peşinden koşmaktan; kendiniz ile ilgili anlatmak istediklerinize sıra gelmediğini, duygularınızı da belirtmediğiniz için karşı tarafın beklentilerinizi karşılayamadığını görebilirsiniz. Bu, ilişkilerinizi sağlıklı hale getirmek için önemli bir dönüm noktası olabilir. Ayrıca rüyalarınızla tetiklenen daha doğrusu gün yüzüne çıkan korkularınız, düşüncelerinizi ve kararlarınızı etkileyebilir. Sakin kalmakta fayda var. Bol bol yazın, içinizi dökün. Sıkıntılarınızı paylaşmayı ihmal etmeyin. Bu enerjiyi, yaratıcılığınızı ortaya koyarak anlatımlar yaparak ya da yazılar yazarak kullanabilirsiniz. 

Boğa burcu

Sevgili Boğalar, sağlığınız ile alakalı gündeminiz olabilir. Şimdiye kadar ihmalkar davrandıysanız bunun negatif sonuçlarını görebilir ya da tam tersi kendinize iyi baktıysanız iyileşme söz konusu olabilir. Bu arada, bazı endişelerinizin sizi mutlu eden günlük rutinlerinizi etkilemesine izin vermeyin. Gelecek planlarınızın belirsizliği, sizi maddi anlamda zorlayabilir. Kendinize bir hedef belirleyin, sağlam bir plan hazırlayın ve bu hedefe ulaşmak için yapılması gereken ne varsa enerjinizi oraya harcayın. Böylece emeklerinizi verimli kullanmış olursunuz. 

İkizler burcu

Sevgili İkizler, o kadar fazla konu ve kişi ile ilgileniyorsunuz ki kendinizi bulmak, ne yapıyor olduğunuzu hatırlamak zor olabiliyor. İş keyifli olmaktan çıkabilir. Kendinize molalar verin, mümkünse tatiller yapın. Kendinizi şımartmayı ihmal etmeyin. Çünkü bu dönem; kendi geleceğiniz için isabetli adımlar atabilecek, verimli aksiyonlar alabilecek bir dönemdesiniz. Değerlendirmenizde fayda var. Hayallerinizin peşinden gitmek için önemli bir hafta. 

Yengeç burcu

Sevgili Yengeçler, gelecek ile ilgili endişeleriniz şimdiyi kaçırmanıza neden olmasın. Tam tersi, geleceği istediğiniz gibi şekillendirebilmek için hayatınızda da özel hayatınız da şimdiki düzeninize konsantre olmanız gerekiyor. “Şu an olduğunuz yerden, kişiden memnun musunuz?” Bunu bu hafta düşünebilirsiniz. Kalabalıklara hitap etmek, daha büyük projeler içerisinde olmak, daha görünür olmak biraz korkutuyor olabilir ama bu durumun size engel olmasına izin vermeyin. 

Aslan burcu

Sevgili Aslanlar, bu hafta karşınızdaki kişinin sizi anlayamadığını ya da yanlış anladığını düşünebilirsiniz. Bu durumu diplomasi beceriniz ile sorun olmaktan çıkarabilirsiniz. Olabildiğince tatlı dilli ve nazik olmaya çalışın. Finansal anlamda yapacağınız yatırımlar konusunda detaylı araştırmalar yapmakta fayda var. Yapmak istediğiniz bazı şeyleri finansal zorluklardan dolayı ertelemek durumunda kalmamak için yatırımlarınız için tavsiyeler almanızda fayda olabilir. Bununla birlikte sosyal çevrenizde değişim söz konusu… Hayatınıza yeni kişiler girerken bazıları da çıkıyor olacak. 

Başak burcu

Sevgili Başaklar, yardımcı kişiliğinizi finansal alanda da göstermeye meyillisiniz. Riskli yardımlardan kaçının. Sizi zora sokacak miktarda maddi yardımlarda bulunup bulunmadığınızdan emin olun. Ya da eşinizin maddi koşullarına katkıda bulunmak isteyebilirsiniz. Yine de dikkatli olun. Ortaklı bir iş yapıyorsanız her şeyin şeffaf olduğundan emin olun. Göremediğiniz bazı problemler söz konusu olabilir. Bu durum aynı zamanda evlilik evinizi etkilediği için partnerinize karşı çok yüksek beklentiler içerisinde olmadığınızdan emin olun. 

Terazi burcu

Sevgili Teraziler, ilişkilerinizde problem çıkmaması adına fazla toleranslı davranmaya meyilli olsanız da bu durum size mutluluk getirmeyecektir. Kendinizden aşırı ödün vermediğinizden emin olun. Kendi özel hayatınızı devam ettirin. İsteklerinizi geri plana atmayın. Çalışma hayatınız ile ilgili bazı ideallerinize ulaşmak adına mücadele verebilirsiniz. Bazı adımlar, başvurular yapmanız gerekebilir. İşin peşini bırakmamaya çalışın. 

Akrep burcu

Sevgili Akrepler, hayatınızda oluşan bazı problemlerin aslında endişelerinizden kaynaklı olduğunu görebileceğiniz bir hafta. Bu farkındalıklar sayesinde yapacağınız ufak değişimler, günlük yaşantınızı oldukça olumlu yönde etkileyecektir. Bu aralar keyfi harcamalarınız fazlalaşmış olabilir. Gelir-gider tablonuzu kontrol etmenizde fayda var. İhtiyaçlarınızın dışında yaptığınız harcamaları kısmak yararlı olabilir. 

Yay burcu

Sevgili Yaylar, tek başına yapacaklarınızla toplu yapacaklarınız arasındaki dengeyi tutturmanız gerekebilir. Zira kendi yapmak istediklerinize sıra gelmiyor gibi hissedebilirsiniz. Uyum sağlayabiliyor olmanız, plan yapamayacağınız anlamına gelmez. Sosyal programlarınızı yönetin. İlişkinizin gidişatına göre hayatınız ile ilgili bazı kararlar alabilirsiniz. Hayal kırıklıkları ya da hayallerinize kavuşmak sizin elinizde. Partneriniz ile bu konu hakkında konuşmalar yapabilirsiniz. 

Oğlak burcu

Sevgili Oğlaklar, geleceğiniz ile ilgili güzel gelişmeler yaşayabileceğiniz bir hafta… Aile bireylerinin ya da bazı sorumluluklarınızın buna engel olmasına izin vermemelisiniz. Önceden yaptığınız feragatların sonuçlarını düşünerek bundan sonrakileri planlayın. Fikirlerinizde yaşayacağınız karışıklık, çalışma hayatınızda daha fazla efor harcamanıza neden olabilir. O yüzden zihninizi toparlamaya ve istikrarlı olmaya çalışın. 

Kova burcu

Sevgili Kovalar, hayallerinize ve ideallerinize giden yolda yakın çevrenizden görmek istediğiniz desteği görememiş olabilirsiniz ama bu durumun devam etmesine, en azından sizi olumsuz etkilemesine izin vermeyin. İlişkinizde yaşayacağınız problemler kendinizi değersiz hissettirebilir ama bunun doğru olmadığını biliyorsunuz. Kendinize haksızlık etmemeye çalışın. 

Balık burcu

Sevgili Balıklar, maddi destek görebileceğiniz bir hafta olmasına rağmen giderlerinizdeki artış bu desteği verimli kullanamamanıza sebep olabilir. O yüzden paranızı kontrollü kullanmaya çalışın. Aile içinde yaşanacak potansiyel gerilimler modunuzu düşürebilir. Daha çok içe kapanmak isteyebilirsiniz. Aslında bir molaya ihtiyacınız var. Kendinize özel bir program hazırlayabilirsiniz. 

Kaynaklar
astroloji, burç yorumları, burçlar, haftalık burç yorumları