Kötü Karmanızdan Kurtulmanız İçin 7 Adım

Kötü karma, bizi aynı tip insanlara, işlere, hastalıklara, olaylara, kazalara ve gereksiz yüklere doğru çekerek bizi aynı eski kalıplara hapsedebilir. Ne var ki kişisel karmamızı analiz ettiğimizde ve onu çözmek için gerekli adımları attığımızda, karmik döngüde o ihtiyaç duyulan kırılma meydana gelebilir. Mevcut karmanızdan kurtulmak ve yeni bir döngü oluşturmak için bu yazımızda sizler için 7 adımdan bahsettik!

Karmanızı tanımlayın.

Her birimiz, bizi istenmeyen durumlarda kilitleyen benzersiz bir karmaya bağlıyız. Karmanızı tersine çevirmenin ilk adımı, yaşamınızın durgun hissedilen alanlarını tam olarak belirlemektir. Kariyerinizde ilerleyemiyor gibi mi görünüyorsunuz ya da yürümeyen bir aşk ilişkiniz mi var? Bazı aile üyeleriyle çok uzun süredir aynı mücadeleleri mi yaşıyorsunuz?

Engelleriniz üzerinde dürüstçe düşünün ve probleminizin nerede olduğunu anlamaya çalışın. Bütün bunlar ne zaman ve nasıl başladı? Kendinizi karmik düğümlerinizden kurtarmanın ve gerçek potansiyelinize doğru ilerlemenin ilk adımı, sorunun köküne inmektir.

Toksik insanlarla bağınızı koparın.

Hayat yeterince karmaşık, bir de yanlış insanların onu daha da karmaşıklaştırmasına izin vermeyin! Başka bir kişinin enerjisi kendini “doğru” hissettirmiyorsa ve sürekli olarak size stres uyguluyorsa, onların kendi yollarına gitmesine izin vermeyi kendinize ve karmanıza borçlusunuz. Bu, o kişiyle kötü olmanızı gerektirmez ama kibarca ve saygılı bir şekilde kendinizi, size yarardan çok zarar veren insanlardan uzaklaştırmalı ve aranıza sınır koymalısınız.

Hatalarınızdan ders çıkarın ve sorumluluk alın.

Madalyonun diğer tarafından bakarak kendi yanlışlarınızı kabul ettiğinizde, enerji değişimini de hissetmeye başlayacaksınız. Sorumluluk almak zor olabilir çünkü egonuz suçlanmayı sevmez. Geçmiş hatalarınızı denetleyerek ve bir dahaki sefere benzer bir durum ortaya çıktığında işleri nasıl farklı şekilde yapabileceğinizi düşünerek yavaş yavaş başlayın. Bu, geçmişte kaldığınız anlamına gelmez, bu yüzden gelecekte böyle bir kararla karşı karşıya kaldığınızda ilk önce karmanıza danışmaya söz vermelisiniz.

Ruhunuzu besleyen eylemler gerçekleştirin.

İyi hissettiren şeyler yaparak içinizdeki çocuğu rahatlatın. Besleyici yiyecekler yiyin, düzenli egzersiz yapın, bolca uyuyun ve her gün meditasyon yaparak kendinizle baş başa kalacağınız bir vakit belirleyin.

Zayıf yönlerinize nazikçe meydan okuyun.

Doğal olarak kendimizi bazı alanlarda zayıf, bazı alanlarda da güçlü hissederiz. Mesela, belki başkalarını memnun etmekte iyi ancak kendinizi savunmakta kötü olduğunuzu düşünüyorsunuzdur. Ne var ki farkına varmadığınız şey, zayıf yönlerinizin de gizli güçleri olduğudur: En az güçlü özellikleriniz kadar onlar da sizi tanımlar.

Güvenlik açıklarınızın “kurbanı” olmayın. Bu, hassasiyetlerinize etki eden her türlü karmik senaryoyu davet eder. Bunun yerine, düşüşlerinize karşı koyma ve karmik kalıpların dizginlerini ele alma cesaretini gösterin.

Yeni yöntemler geliştirin.

Bazen belirli bir durumun içinde o kadar sıkışıp kalıyoruz ki gözümüzün önünde olan olumsuzlukları görmüyoruz. Eski yöntemlerin artık size fayda sağlamadığını fark edecek kadar kendinizi yavaşlatın.

Affedin.

Kötü karma, kızgınlıktan beslenir ve size gücenmeniz için neden veren insanları çekmenize neden olur. Olumsuzluk çarkından neden kaçamadığımızı sık sık merak ederiz. Bunun nedeni, bizi bu tür döngülere sürükleyenin duygularımız olduğu gerçeğinden kaçınmamızdır. Affetmek, içinizde barındırdığınız öfke, acı ve hayal kırıklığından kopmaktır.

Her insan kendi karmik savaşlarında savaşır. Huzursuz karmamızın kaynaklarını ne kadar erken tespit eder ve çözmek için harekete geçersek, hayatımızın o daha büyük amacını gerçekleştirmek için kurtuluş mucizesini de o kadar çabuk yaşarız.

Kaynaklar
farkındalık, karma, kötü karma, spiritüel yaşam